Yüz Mezoterapisi İle Sarkmalara Veda Edin

Derinin orta tabakasına yapılan müdahaleyle gerçekleştirilen yüz mezoterapisi sarkma ve kırışıklıklara karşı etkili bir yöntem sunuyor.

Spor yaparken meydana gelebilecek bazı yaralanmalar, miyalji, cilt lekeleri ve saç dökülmesi gibi rahatsızlıklarda tedavi amacıyla kullanılan mezoterapi,çeşitli amaçlarla yüze de uygulanıyor. Bir diğer adı mezolift olan mezoterapi yüze uygulanırken diğer rahatsızlıklar uygulandığı gibi yine ilaçların derinin orta katmanına enjekte edilmesiyle gerçekleştiriliyor. Az miktarda ilaç enjekte edildiği için oldukça az yan etkiye sahip olan yüz mezoterapisi kırışıklıklar ve sarkmalara karşı tedavi sağlamasının yanı sıra cilt sıkılığını da artırıyor.

Yüz Mezoterapisi Uygulama Alanları

Cildi yenileme özelliğine sahip hyaluronik asit, vitamin, mineral, amino asitler ve kolljen antioksidanlar derinin orta katmanına enjekte edilir. Bu maddeler sayesinde vücudun uyarılması ve cildin kollajen ile elastin üretimini artırması hedeflenir. Tedaviyle beraber parlaklığını kaybetmiş mat ciltlerde canlanma görülür ve yorgun görünümün önüne geçilir. Çatlak görülen ciltlerde de mezoterapinin yarar sağladığı bilinmektedir.

Tedavi ciltte güneş nedeniyle oluşan tahribata karşı uygulanabildiği gibi sigara nedeniyle oluşan hasarlara da etki eder. Başka yöntemlerle beraber kullanılabilen yüz mezoterapisi aynı zamanda sivilce izleri, yara, yanık ve cilt lekelerine karşı da etkilidir.

Mezolift uygulanmasının ardından tedavi gören kişilerin ciltleri matlığını kaybeder ve dingin bir hale kavuşur. Cilt kırışıklıklarında azalış görüldüğü gibi cilt sarkmaları da sıklaşarak giderilir.

Nasıl Uygulanır?

Tedaviden önce cilt bir takım losyonlar ile temizlenerek dezenfekte işlemi uygulanır. Tedaviye başlamadan 20 dakika önce hastanın acı çekmemesi amacıyla anestezi kremi sürülür ve ilaçlar derinin orta katmanına enjekte edilir.. Uygulama isteğe göre 1 ile 4 hafta arasında periyotlarla uygulanır. 4 ila 6 uygulamanın ardından isteğe bağlı olarak 3-6 ayda bir tedavi uygulanabilir.

Uygulanmaması Gerekenler Kimler?

Yüz bölgesinde ortaya çıkan rahatsızlıklarda önemli bir tedavi olan mezoterapinin bazı insan gruplarında uygulanmaması tavsiye edilir. Hamile ve emzirmeye devam eden kadınlarda bu tedavi yöntemi istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bununla beraber tedavinin bazı maddelere alerjik tepki veren bireylere uygulanması da tavsiye edilmez.

Yorum yapın