Yoğurdun Cilde Faydaları Nelerdir?

Kırışıklıklar, siyah noktalar, sivilceler ve solgun ciltler için en ideal güzellik malzemesi olan yoğurdun cilde faydalarını biliyor musunuz?İçeriğindeki zengin vitamin ve minerallerle güneş yanıkları ve farklı sebeplerden kaynaklanan cilt kızarması, kaşıntısı ve tahrişini sakinleştirmektedir.

İşte Yoğurdun Cilde Faydaları !

Yoğurt, içeriğindeki B2 Vitamini sayesinde cildi derinlemesine nemlendirerek hücrelerin yenilenmesini sağlar yoğun kuruluk sebebi ile oluşan pullanma, kaşıntı ve tahrişi giderir. Yaşlanma belirtilerinin cilt üzerinde oluşmasını engeller.

İçeriğindeki B12 Vitamini ile güneş ve hamilelik lekelerini azaltarak cildinizin daha parlak görünmesini sağlar. Sivilce izlerini hafifleterek cilt renginizi bir ton açar.

Bünyesindeki B5 Vitaminiyle mat ve solgun ciltlere doğal bir parlaklık kazandırır. Cilde Pembemsi bir renk verir.

Yoğurt içeriğindeki yüksek oranda kalsiyum ile cildi dış etkenlerden koruyarak besler ve cildin genel görünümünü düzenler.

Bünyesinde taşıdığı çinko elementi ile yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerinin oluşmasını önleyerek cildin genç ve diri kalmasını sağlar.

Bütün bu yararlarını göz ardı etmeyeceğiniz yoğurdun en çok kullanılan ve en kolay olan, kolay yoğurt maskesi ve güneş yanıklarında etkili yoğurt maskesini sizlerle paylaşıyoruz.

Kolay Yoğurt Maskesi

1 yemek kaşığı yoğurdu cildinizin tamamına uyguladıktan sonra 15 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu maskeyi her gün uygulayabilirsiniz.

Güneş Yanıkları İçin Yoğurt Maskesi

Bu maskeyi güneşte fazla kalarak kızaran ve yanan cildinize uygulayabilirsiniz. Soyulmayı tamamen önlemez, ancak sızının dinmesini sağlayarak iz kalmasını önler ve daha az soyulma sağlar.

 

Malzemeler

1 yemek kaşığı koyu yoğurt

1 çay kaşığı aloevera jeli (yoksa zeytinyağı)

1 tane kabukları alınmış salatalık

2-3 damla papatya yağı

Yapılışı

Salatalığı rendeleyerek diğer malzemelerle karıştırın. Güneş yanığı oluşan bölgelere ince bir tabaka halinde sürerek 25-30 dakika beklettikten sonra ılık su ile duş alın.

Yorum yapın