Yıpranmış Saçlar İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Mucizevi Saç Maskesi

Biz kadınlar, fiziğimizden sonra en çok saçlarımıza önem veririz. Çünkü bunlar bizi biz yapan en önemli iki unsurdur. Kendimize olan özgüvenimiz biraz da bunlara bağlıdır. Peki ya saçlarımız kötü görünürse ve o günümüz berbat geçerse?

İşte artık bu durum imkânsız sayılır. Çünkü benim de uyguladığım ve ciddi bir derecede saçlarımda parlaklık ve yumuşaklık hissettiğim harika bir saç maskesi var. Ve bunu hemcinslerimle, hatta yumuşak ve canlı saç isteyen tüm erkeklerle de paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bu maske için sizlerden adını telaffuz bile edemeyeceğiniz malzemeler elbette istemiyorum. Adı üzerinde “evde yapabileceğiniz” bir tarif. Lafı çok da uzatmadan ihtiyacınız olanlar:

Saçınızın yıpranmışlığına ve uzunluğuna bağlı olarak 1 ya da 2 yumurta

2 yemek kaşığı zeytinyağı (Saçınızdaki yağı dengeleyecektir.)

2-3 yemek kaşığı limon suyu

Hızlıca yapmanız gerekenleri anlatıyorum.. Öncelikle yumurtalarınızı bir kâsede güzelce çırpın. İyice pürüzsüzleştiğinde içerisine limonu ekleyin ve yine çırpın. Son olarak zeytinyağını da ekleyin ve çırpın, mümkünse tamamen sıvı olacak şekilde karıştırın ve bırakın. Daha sonra, saçınızı ıslatın ve kâseyi şampuan gibi kafanıza dökün. İyice derinize yedirin ve tıpkı şampuan gibi masaj yapın. Daha sonra saçınızı toplayın ve 30 dakika saçınızda bekletin. Sonrasında saçınızı durulayın.Saçlarınızı şampuan ile tekrar yıkayabilirsiniz.

Kafanızda beliren soruları tahmin edebiliyorum. O yüzden siz sormadan ben cevaplayayım:

1-Saçımda yumurta kokusu olmayacak mı?

Hayır, olmayacak. Limonun karışıma eklenme sebebi yumurtanın kokusunu almasıdır. Karışımı oluşturduğunuzda fark edeceksiniz ki, hiç koku olmayacak.

2-Zeytinyağı saçımda bit veya sirke oluşturmaz mı?

Asla böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Doğal şampuanların bile ham ürünü zeytinyağıdır. Saçınızı güzelce duruladığınızda hiçbir sorun olmayacaktır. Zeytinyağı hem saçınızı besler, hem de yumuşaklığını sağlar.

Yorum yapın