Yıpranmış Kuru Saçları Canlandıran Yöntemler

Saçlarınız genellikle kuru ve kirli havadan dolayı daha çabuk yıpranmaktadır. Bir de saçlarınıza uyguladığını tüm ısıl işlemler saçlarınızın daha mat ve sağlıksız gözükmesine sebep olur.

Saçlarınızı sürekli olarak toplamak da saç derinizin hava almasını önlediği için saçlarınız kuru ve cansız olacaktır. Tüm bu yıpranmış kuru saç görünümünden kurtulmak için saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz.  Bunun için sızma zeytinyağı doğru bir seçenek olacak. Zeytinyağı hem saçlarınızı besleyecek hem de daha gür, havalı gözükmesini sağlayacaktır. Örneğin tüm şampuan reklamlarında oynayan bayan oyuncuların saçları çekimden önce zeytinyağı içerisinde bekletilmektedir. Bu şekilde daha canlı ve parlak saçlar elde edilmektedir. Sizde evinizde bu yöntemi kolaylıkla deneyerek saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlara Kesin Çözüm

Yıpranmış saçlarınıza kolaylıkla evinizde bakım uygulayabilirsiniz. Bunun için her mevsim rahatlıkla bulabileceğiniz muz meyvesi ile bir maske yapabilirsiniz.  Muz içerisindeki potasyum, E vitamini ve A, C vitaminleri ile saçlarınız besleyecektir. Muz maskesi yapımı için iki adet olgunlaşmış muz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı gereklidir. Bu karışımı homojen hale gelecek şekilde karıştırmalısınız ve daha sonra saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar bu karışımı güzelce yedirmelisiniz.

Yıpranmış kuru saç için bu maske oldukça işe yarayacaktır. Ayrıca muzun hoş kokusu ile saçlarınızda bu karışım sayesinde güzel kokacaktır. Saçlarınızı bu maske sonrasında açmanız biraz zor olabilir, bunun için de saç kremi kullanılabilir. Yıpranmış kuru saç için pek çok maske ve kür uygulayabilirsiniz fakat ilk olarak saçlarınıza çok fazla ısı uygulamamaya dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı ısı ile daha çok yıpratıp, koparak dökülmesine sebep olacaksınızdır. Bu yüzden olabildiğince düzleştirici, maşa gibi işlemleri saçlarınıza çok fazla uygulamayı tercih etmeyiniz.

Hakkında BebekVeKadinca

BebekVeKadinca
BebekVeKadinca.Com Sitesinin Yöneticisi, Türkiye'de Marka Olmak Amacıyla Yola Çıktık, Hadi Hayırlısı Diyelim. :) Okuduğunuz Yazılara Lütfen Yorum Bırakın, Gelişmemiz'de Katkınız Olsun.

İlginizi Çekebilir.

Balerin Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Topuz modellerinden vazgeçemeyenler için “balerin topuzu” modeli öğrenilmesi gereken modellerin başında gelir. Saçın sıkı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir