Yavaş Yiyerek Kilo Vermek Hakkında Etkili İpuçları

Kilo almak ve formdan uzaklaşmak bayanların erkeklere nazaran daha fazla korktukları bir konu. Çok çeşitli zayıflama yöntemleri mevcut. Bunların içerisinde ilaçla zayıflama, diyet yaparak zayıflama ve ameliyat olma gibi yöntemler başı çekiyor. Son yıllarda insanların zayıflamak için uyguladıkları yöntemlerden bir tanesi de yavaş yiyerek zayıflamak.

Hızlı Yemen Mideyi Yoruyor

Yavaş yiyerek kilo vermek diğer zayıflama seçeneklerine göre en çok farkında olmadığınız yöntem. Bu yüzden kendinizi de boş yere üzmeyeceksiniz. Çünkü diyet yapan kişi sürekli olarak karnı aç bir şekilde dolaşacaktır. Diyet uzmanlarının insanlara bolca salata yedirip zayıflamalarını sağlamalarının altında aslında psikolojik bir olay gizli. Salatanın şişmanlatma etkisi yoktur. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Ancak buradaki asıl konu bir şeyleri yediğinizi düşünerek kendinizi psikolojik olarak tok hissetmenizi sağlamaktır. Bizim tabirimizle buna gözü doymak da denebilir. Yavaş yiyerek kilo verme yönteminde ise istediğiniz şeyi çok daha yavaş bir şekilde yiyebilirsiniz. Bunu yaparken lokmaları olduğundan daha uzun süre çiğnemek ve lokma aralarında yavaş hareket ederek mideye de bir anda yüklenmemiş olursunuz.

Bazı insanlar yemekleri çok acele bir şekilde yerler. Bunun zararları bünyeden bünyeye göre değişiklik gösterir. Çok acele yemek yiyenler aynı zamanda çok fazla yemek tüketirler. Bu da beraberinde çok çabuk kilo alınmasına sebep olur. Hele bir de yemek yedikten sonra midenin hazmetmesine fırsat vermeden uykuya dalınırsa hem çok daha hızlı kilo alır hem de uyuduğunuz sürece yemekler midenizde hazmedilmeyi bekler. Çünkü insan uyurken mide hazmetme işlemi yapmaz.

Yavaş Yiyen Az Yer

Yavaş yiyerek kilo vermenin bir avantajı da yüksek kaloriden uzak durmaktır. Yavaş yiyerek doğal olarak az yersiniz. Buradaki sihir ise doymadığınızı hissetmeden masadan kalkmaktır. Tabağınız yine dolu olsun ama yeme hızınızı kendiniz belirleyin ve bu hızda yemeyi bir alışkanlık haline getirin. Kısa zaman içerisinde gerçekten kilo verdiğinizi hissetmeye başlayacaksınız. Bununla birlikte bu süreçte sürekli olarak baskül ile dolaşmayı bırakın. Baskül sizi olumsuzluğa yönelten bir alettir. Siz yavaş yemeye devam edin.

Yorum yapın