Uyurken Güzelleşmek İster Misiniz?

Geceleri uyurken de cildinizin  güzelleşme çabası içinde olduğunu ve uykunun da bunun için büyük bir destekleyici olduğunu biliyor muydunuz? Bunun için sizin de cildinize verebileceğiniz ufak tefek destekler sayesinde, cildinize yenilenmesi konusunda sizde destekçi olabilir ve ileriki yaşlarda bile  uzun süre genç bir cilde sahip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Örneğin saat 23.00’da gece uykusuna yattığınızda aynı vücudun yenilenmesi gibi cildinizde yenilenme ve gençleşme çabasını başlatır bile. Yanı sıra saat 01.00 ila 03.00 arası cildiniz gençleşmek adına epey güç sarf edeceğinden kuruma tehlikesiyle baş başa  kalabilir.

Bunun için iki küçük adımla ona destek olabilirsiniz. Sadece yatarken ve kalkarken içeceğiniz 1 er bardak su, bu konuda ona büyük destekçi olacaktır. Yanı sıra yatmadan önce yüzünüzü temizlemeniz ve nemlendirici krem sürmeniz, cildinizin verdiği gece savaşı sırasında cildinize büyük bir destek verecektir.

Önemli bir bilgi olarak şunu da iletelim: Genç yaşlarda cilt 29 günde kendini tamamen yenileyebilirken, ileriki yaşlarda bu süre 50 güne çıkmaktadır. Bu nedenle 30lu yaşlardan itibaren kullanacağınız gece kremi,  sizleri ileride erken cilt yaşlanmalarına karşı koruyacaktır. Retinol,  A vitamini ve hücre yenileyicilerce zengin gece kremleri sayesinde yüzünüzün kolajen üretimi desteklenecek ve kırışıklarla karşı savaşı güçlenecektir.  Bu konuda hazır krem almak istemiyorsanız  şayet, evde doğal bir kremde hazırlayabilirsiniz.

3  kahve kaşığı dövülmüş bademi ve  1 kaşık badem yağını  1 kaşık krema ve yumurta sarısı ile karıştırarak yüzünüze sürebilir ve 15 dakika sonra da yıkayabilirsiniz.  Ardındansa 1 kaşık vazelin, 1 kaşık  havuç suyu ve 1 kaşıkta tereyağını karıştırarak yüzünüze sürün. Sabahleyin parlayan ve yumuşacık cildinize bayılacaksınız. Bu karışımı ellerinize sürerek, eldivenle uyuduğunuzda da ellerinizde lekeden ve kırışıklardan iz kalmayacaktır.

Yorum yapın