Uraw Tüy Azaltıcı Sprey Nedir? Uraw Tüy Azaltıcı Sprey Nasıl Kullanılır?

Pürüzsüz bir cildin en önemli sırrı, istenmeyen tüylere veda etmektir. Her kadının en büyük sorunlarından biri olan istenmeyen tüyler için birçok çözüm geliştirilmiştir. Her çözüm yolunun kendine özel avantajları ve dezavantajları bulunurken günümüzde istenmeyen tüylere veda etmek için sıklıkla tercih edilen bir yöntem de tüy dökücüler oluyor. Tüy dökücü ve azaltıcı olarak geliştirilen ürünler farklı formlarda kullanıma sunuluyor. Pürüzsüz bir cilde kavuşmak, istenmeyen tüylerden kurtulmak için uraw tüy dökücü ve azaltıcı sprey tercih ediliyor. Kadınlar tarafından tercih edilen tüy dökücü sprey, hızlı ve kolay çözüm sunuyor.

Uraw Tüy Dökücü Sprey İçeriği

Uraw tüy azaltıcı sprey, özel formu sayesinde kolaylıkla cilt üzerine uygulanıyor. Ciltte bulunan istenmeyen tüylerden kolay bir şekilde kurtulmayı sağlayan sprey, içeriğinde bulunan ürünler sayesinde hem cilde yumuşaklık kazandırıyor hem de kısa sürede etkili çözüm sunuyor. Spreyin içeriğinde bulunan ürünler:

 • Portakal kabuğu
 • Toz zerdeçal
 • Papatya özü
 • Ceviz kabuğu kürü
 • Karınca yumurtası yağı
 • Aloe Vera
 • Allantoin
 • Hamam otu

Farklı doğal ürünleri bir araya getiren Uraw tüy dökücü sprey, cildi besler ve cilde parlaklık kazandırır. Sprey içerisinde kullanılan portakal kabuğu, ciltte bulunan tüylerin köküne iner ve bu tüylerin incelerek zayıflamasını sağlar. Kullanılan toz zerdeçal sayesinde ciltte bulunan tüyler azaldığı gibi cilt üzerindeki ölü deriler de temizlenir.

Papatya özü sayesinde yoğun ve aşırı çıkan tüyler daha az ve seyrek çıkmaya başlar. Pürüzsüz bir cilt sağlayan papatya özü aynı zamanda cildi pürüzsüzleştirir. Ceviz kabuğu kürü, aşırı tüylü olma durumunda etkili bir çözüm sunar. Bu özelliği sayesinde sprey içerisinde kullanılmaktadır. Tüylerin çıkışını kontrol altına almaya yardımcı olan ceviz kabuğu kürüne karınca yumurtası yağı destek olarak kullanılmaktadır. Karınca yumurtası yağı sayesinde istenmeyen tüylerden daha acısız bir şekilde kurtulma imkanı sunulur. Aloe vera ise cildi besler, cilde yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Sprey içerisinde kullanılan allantoin sayesinde ciltteki hücrelerin su içeriği arttırılır. Bu sayede cilt daha kısa sürede kendini yeniler ve onarır.

Hamam otu aynı zamanda zırnık otu olarak da bilinmektedir. Çok eski zamanlarda istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin kullandığı hamam otu, tüy dökücü sprey içerisinde de kullanılmaktadır. Hamam otu sayesinde dökülen tüylerin yeniden çıkma sıklığı seyreltilir.

uraw tüy dökücü

Uraw Tüy Dökücü Sprey Kullanımı

Uraw tüy azaltıcı sprey çok kolay bir şekilde cilde uygulanmaktadır. Sprey formda olan tüy dökücü doğrudan cilde uygulanabilir. Tüy dökücü spreyin cilde uygulama aşamaları:

 • Tüy dökücü sprey uygulanmadan önce cilt temizlenmeli ve kuru olmalıdır.
 • Tüy dökücü sprey şişesini çalkalayın ve daha sonra istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye püskürtün.
 • Ardından elinizle masaj yaparak cilde uygulayın.
 • 3 dakika bekleyin.
 • Ilık suyla birlikte istenmeyen tüylerin olduğu bölgeyi ovalayarak yıkayın.

Uraw tüy azaltıcı sprey cilt üzerine püskürtülerek uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında masaj yaparak spreyin tüy köklerine geçmesi sağlanır. Daha sonra 3 dakika beklemek gerekecektir. Bu sayede istenmeyen tüyler dökülmeye başlar.

Uraw Tüy Dökücü Sprey Kullanmanın Zararları

Uraw tüy dökücü ve tüy azaltıcı sprey kullanmak zararlı değildir. Klinik ortamında test edilen spreyin cilt için uygun olduğu tespit edilmiştir. Fakat her cilt aynı değildir. Bazı hassas ciltler tüy dökücü spreye karşı alerjik belirtiler gösterebilir. Bu nedenle eğer ilk defa bu ürün kullanılacaksa cilt üzerinde küçük bir bölgede denenmelidir. Eğer deneme bölgesinde herhangi bir kızarıklık, yanma, kaşıntı vs. olmuyorsa ürün rahatlıkla kullanılabilir.

Uraw Tüy Dökücü Sprey Hangi Cilt Tiplerinde Kullanılır?

Uraw tüy dökücü ve azaltıcı sprey özel içeriğe sahiptir. Doğal ve güvenilir içeriğe sahip olan sprey tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilmiştir. Kuru, karma, yağlı ciltler dahil tüm cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilir. Etkili bir çözüm sunan tüy dökücü sprey açık yaralara uygulanmamalıdır. Açık yaralara ya da iyileşmemiş yaralara temas eden ürün, ciltte yanma ve kaşıntı oluşturur. Ürün göz, burun ve ağızla temas etmemelidir. Uygulama sonrasında eller yıkanmalıdır. Kısa sürede etkili ve kolay çözüm için yerli üretim tüy dökücü sprey güvenle tercih edilebilir.

“Uraw Tüy Azaltıcı Sprey Nedir? Uraw Tüy Azaltıcı Sprey Nasıl Kullanılır?” üzerine 12 yorum

Yorum yapın