Sosisli Spagetti Tarifi Ve Yapılışı

Sosisli spagetti özellikle çocukların çok seveceği bir yemektir. Sosis ile birleşen spagettiye bir de biber ve domates salçasının eşsiz lezzeti eklendiğinde ortaya harika bir tat çıkmaktadır. Sizde evinizde kolaylıkla Sosisli Spagetti yapabilir ve ailenizle birlikte eşsiz bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sosisli Spagetti İçin Gerekli Malzemeler

  1. 1 paket spagetti
  2. Sosis
  3. Yeşil biber
  4. Domates
  5. 1 kaşık domates salçası
  6. Tuz

Sosisli Spagetti Nasıl Yapılır?

Spagettimizi kaynamış suyun içerisine kırarak atıyoruz. Spagettiler haşlandıktan sonra suyunu süzek yardımı ile süzerek başka bir kaba alıyoruz. Sos için tencereye biraz zeytin yağı (çok daha farklı bir lezzet katacaktır) ekleyerek ince doğranmış biberlerimizi kızartmaya başlıyoruz. Biberler kızarmaya başladıktan sonra küp şeklinde doğradığımız domateslerimizi ekliyoruz ve iyice birbirine karışmasını sağlıyoruz. En son aşama olarak da halkalar halinde doğradığımız sosislerimizi ekleyip kızarmaya bırakıyoruz.

Sosisler kızardıktan sonra salçamızı ekliyoruz. Bu aşamada biraz su takviyesi yapmak salçanın daha iyi çözülmesine katkı sağlayacaktır. Salçamız da iyice oturduktan sonra spagettilerimiz ile sosumuzu aynı kaba ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Burada sosun her yere değmesi ve sossuz hiçbir yerin kalmaması önemlidir. Bunu da yaptıktan sonra Sosisli Spagetti servise hazırdır. Afiyet olsun.

Yorum yapın