Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Ev Yapımı Saç Maskesi Tarifleri

Pek çok kültürde, zengin, parlak saçlar bereket, güç ve genel olarak iyi bir sağlık göstergesi olarak kabul edilir. Her bir saç tipi için ev yapımı nemlendirici saç maskesi tarifini, şu anda mutfağınızda bulunan tamamen doğal malzemeleri kullanarak birkaç dakika içinde kolayca yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Gereksiz harcamaları ve ticari saç ürünlerinde bulunan toksinleri ve kimyasalları unutun ve saçlarınızı nemlendirmek ve canlandırmak için EN İYİ doğal koşullara sahip olan mutfağınıza bakın!

1. Tüm Saç Tipleri: Avokado ve Bal Saç Maskesi

Kesilmiş bir avokadodan kabuğuatıp çıkartın. Bu parçaları blender ile parçalayın ve mümkünse ezin ve bir çorba kaşığı organik balla karıştırın. Saça uygulayın ve duşta durulamadan önce 20 dakika bekletin.

Avokado ve bal saçlarınızın yumuşak ve sağlıklı kalması için gerekli olan vitamin E ve protein de dahil olmak üzere çeşitli vitaminler ve besinler açısından zengindir. Hazırlamış olduğunuz bu saç maskesi küründe bulunan bal doğal bir anti bakteriyel özelliğe de sahiptir.

2. Kuru Saçlar: Zeytinyağı ve Yumurta Saç Maskesi

Üç çorba kaşığı sızma zeytinyağını iki yumurta ile güzelce karıştırın ve karışımı saçınıza uygulayın.Karışımı duşta durulamadan önce 20 dakika bekletin.

Zeytinyağı, kırılgan kilitleri nemlendirmeye yardımcı olurken, yumurtalardaki protein sağlıklı saç büyümesini destekleyecektir.

3. Yağlı Saçlar: Elma Sirkesi ve Limon

1/4 fincan elma sirkesini bütün bir limonun rendelenmiş kabuğuyla birleştirin ve kafa derinizden gelen fazla yağı emmesi için 15 dakikaya kadar bekleyin ve ardından durulayın.

Elma sirkesi, şekillendirici ürünlerden, kimyasal saç maskesi içeriklerinden ve saç kremlerinden oluşan birikintileri çıkararak saçı güçlendirir ve yumuşak, parlak bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda saçın pH seviyesini dengeleyecek, bakterileri öldürecek ve kepek sorununun çözümüne de katkıda bulunacaktır.

4. Kuru, Pullu Saç Derisi İçin: Muz, Bal ve Badem

1 / 2’yi olgun bir muzla karıştırın ve iki çorba kaşığı bal ve birkaç damla badem yağı ekleyin ve durulamadan önce 20 dakika boyunca duş başlığıyla bekletin.

Muz saçınızın nemini artırır, pürüzsüz bir kıvrım yaratırken, kaşıntılı saç derisini hafifletebilir.

Kuru Saçlar: Avokado Yumurta Sarısı Saç Maskesi

Avokado, evdeki yüz maskelerimizde bir elyaftır ve şimdi saç rutininize ekliyoruz. Yumurta sarısı karıştırıldığında, foliküller protein takviyesi yapacaktır.

½ Avokado ve 1 adet yumurta sarısını, pürüzsüz bir karşım için blender ile karıştırın. Bu karışımı saç köklerinden uçlara kadar uygulayın. Saçlarınızı sarın ve bir duş başlığı ile 20 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın. Tamamen çıkarmak için saç tipinize uygun bir şampuan kullanabilirsiniz.

Saçınızın durumuna uygun bir saç maskesi seçin ve saçlarınızı hayata geri döndürün!

Yorum yapın