2021 Prenses Gelinlik Modelleri Fikirleri

Prenses gelinlik modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, modelin vücudunuza uygunluğudur. Eğer bir prenses gelinlik modeli giymek istiyorsanız, boyunuz burada büyük önem taşır. Çünkü eğer fazlaca kabarık gelinlik modelleri seçerseniz ve bosyunuz bunun için yeteri kadar uzun değilse gelinliğin içinde kaybolmanız olası. Peki, kısa boylular prenses gelinlik giyemez mi? Elbette giyebilirler sadece burada önemli olan nokta modelin ne kadar kabarık olduğudur. Eğer daha az ve aşırı kabarık modeller seçilmezse mükemmel bir görüntüye ulaşılır.

2021 Prenses Gelinlik Modellerinde Renk Seçimi

Bilindiği üzere gelinlikte en çok tercih edilen renkler beyaz ve ya kırık beyazdır. Zaman zaman değişik ve daha cesur renkler öne çıksa da kabarık gelinlik modellerinde beyaz ağırlıklı renklerin öne çıktığı görülmektedir. Beyaz, saflığın, temizliği ve duruluğu temsil ettiği için sıkça gelinlik modellerinde tercih edilmektedir.

2021 Gelinlik Modellerinde Hangi Kumaşlar Sıkça Tercih Edilmektedir?

Prenses gelinlik modellerinde en çok tercih edilen iki tür kumaş vardır. Bunlardan biri saten iken diğeri de Fransız dantelidir. Fransız danteli gelinliklerde de kullanılmasına karşın daha çok duvaklarda tercih edilir. Saten ise son yıllarda özellikle daha sık tercih edilmekte olup pamuk ve ipekten yapılmış, sade ve son derece şık bir kumaştır. Ve 2021 modeli gelinliklerde de sık karşılaştığımız bir kumaştır. Ancak prenses modeli gelinliklerde pek tercih edilen bir kumaş değildir. Prenses model gelinliklerde en sık tercih edilen kumaşlardan biride tüldür. Tülden yapılmış gelinlikler hafif olmakla birlikte maliyeti diğer kumaşlara kıyasla daha uygun olabilmektedir.

prenses gelinlik modelleri

beyaz gelinlik

kabarık gelinlik

zarif gelinlik modelleri

Gösterişli Bir Prenses Gelinlik Mi? Yoksa Sade Bir Gelinlik Mi?

Prenses gelinlik modelinde son olarak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de gösterişli bir model mi yoksa sade bir model mi giymek istediğinizdir. Eğer gösterişi seviyorsanız taşlı ve incili modeller tercih edebilirken, eğer sade bir tarzınız varsa ve benim için daha çok zarafet önemli diyorsanız Fransız gipürlü modellerde oldukça revaçta. Hepsini bir arada bulunduğu modeller de yok değil. Belden işlemeli ve hafif taşlı kemerlerde tüm bunlar bir arada elde edilebilirken daha bohem bir hava katmak içinde belinde siyah veya farklı renklerde kuşaklı gelinliklerde bulunmaktadır.

Yorum yapın