Mezuniyet Balosuna Gidecek Bayanlara Tavsiyeler

Mezuniyet balolarında görkemli ve göz kamaştırıcı olmak her bayanın hayallerini süsler. En güzel gecenin sorunsuz ve mükemmel geçmesi için en başta bayanların içinde bulundukları kıyafetten saç bakımına kadar mükemmele yakın hissetmelerini gerektirir. Bunun için gerekli önlemler alınmalıdır.

İşte bazıları:

Asla Abiye Arayışını Son Güne Bırakmayın

Uçuşan elbiseler, dökümlü abiyeler… Hepsi birbirinden güzel olan bu kıyafetleri balo tarihinin 1 ay öncesinden denemeye başlamalısınız. Okul yoğunluğundan fırsat buldukça vücudunuza uygun bir kıyafet bulmanız sizin rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Aksi takdirde balonuz yaklaştıkça gergin hissedecek aradığınızı bulmakta zorlanacaksınız.

Çanta ve Ayakkabı Seçiminize Dikkat Edin

Çanta ve ayakkabı alırken kıyafetinizle aynı renk almamaya dikkat etmelisiniz. Kıyafetinizin renk tonlarından yola çıkıp güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz. Günümüz modasında zıt renklerin uyumu her zaman bir adım önde olmanızı sağlar.

Aksesuar Seçiminizde Doğallıktan Yana Olun

Desenli bir abiye seçtiyseniz taşsız sade aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hem abiyeniz ön planda olur hem de güzelliğinizi sade olan aksesuarlarla tamamlanır. Hareketli abiyeler için düz ve oldukça şık bir küpe yeterli olacaktır. Küçük zarif taşları olan bilezikler de her zaman kurtarıcıdır. İncinin şıklığından ve zarafetinden her zaman faydalanabilirsiniz.

Saç ve Makyaj İçin Kuaförünüz’ den Önceden Randevu Alın

Saç ve makyaj güzel bir abiyenin tamamlayıcı öğeleridir. Kuaföre gitmeyi düşünüyorsanız muhakkak randevu almalısınız. Aksi takdirde hiç boş yer bulamayabilirsiniz ve evde saç ve makyaj yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlarda çok becerikli olmamanız halinde geceniz bir kâbusa dönüşebilir.

Bir Kaç Öneri Verelim..

Uzun sade bir balık elbise modeli abiyeniz varsa salaş bir topuz çok güzel bir ahenk yaratmanıza yardımcı olacak ve en gözde bayanlardan biri olmanızı sağlayacaktır. Kısa saçlara sahipseniz arkadan hacimli bir şekilde taranmış saçlar her zaman çok şık olmaktadır.

Balonuz içkili bir mekânda yapılıyorsa anın tadını yakalamak ve yıllar sonra hatırlamak için dozu fazla kaçırmamanızda yarar var. Şıklık naziklikle doğru orantılıdır, topuklu ayakkabı giyiyorsanız mutlaka nazik yürümelisiniz. Bu sebeple önceden prova yapmalı ayağınıza uygun olmayan ayakkabı seçiminde bulunmamalısınız.

Yorum yapın