Bilinmeyen Faydalarıyla Kestane Cilde Nasıl İyi Gelir?

Kestanenin Faydaları Nelerdir? Bilinmeyen Faydalarıyla Kestane Cilde Nasıl İyi Gelir?

Kestane 4 ila 5 metre uzunluğundaki ağaçlarda ve çoğunlukla ılık iklimlerde yetişen bir üründür. Ortaya çıkmak için sonbahar mevsimlerini bekler, soğuk kış günlerimizin değişmez yiyeceklerindendir. Kestane çok faydalı bir besin olmasına nazaran içerisinde yüksek kalori içeren bir besin türüdür. C, B1 ve B2 vitaminleri açısından oldukça varlıklıdır. Kestanenin faydalarından biri de içeriğinden barındırdığı uçan yağ tipleriyle beraber protein, potasyum, fosfor, kalsiyum ve magnezyum gibi çok önemli mineral ve yapıları içerisinde bulundurmasıdır.

Kestanenin içerisinde bulundurduğu neredeyse her şey insan vücudu ve sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Öncelikle küçük çocukların büyüme çağlarında tüketmeleri şiddetle önerilir.

Kestane Neye İyi Gelir? Kestanenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Soğuk kış gecelerinde sobanın üzerinde ya da sahilde gezerken seyyar satıcılardan aldığınız kestanenin cilde faydaları nedir bilmiyor musunuz? Haydi, gelin beraber bir göz gezdirelim.

Kestanede; Nişasta, protein, fosfor ve daha birçok B grubu vitaminleri ve mineralleri yer almaktadır. Bu nedenle hem doyurucu hem besin değeri yüksek hem de spor önceleri iyi bir enerji deposu şeklinde yararlı bir besindir. Farklı bir anlatım şekli ile 100 gram kestanenin içerisindeki kalori 160,34 gramdır. Karbonhidrat 3,2 gram. Protein 1,8 gram. Yağ ve 8 ila 10 gram arasında lif bulunmaktadır.

kestane kalori

Müthiş bir yapıya sahip olan kestane geçmiş çağlardan bu zamana kadar insanların yaşamlarında protein ve karbonhidrat bakımından çok önemli bir yer edinmiştir. Ayrıca kestanenin cilt içinde oldukça önemli bir bakım kaynağı olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Kestanenin yağı cildiniz için yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Canlı ve bebeksi bir yüze sahip olmak istiyorsanız kestane yağını mutlaka kullanmalısınız. Fakat aşırı kullanımlarda alerjiye yol açabilir.

Çokça rahatsızlılara meydan okuyan kestane;

  • Vücuda direnç ve enerji sağlar.
  • Varis ve basur rahatsızlıklarına bire birdir.
  • Kan akışını yoluna sokar ve hızlandırır.
  • İshale kesin çözümdür.
  • Karaciğer ve mide rahatsızlıklarına bire birdir.
  • Kabuklarının çıkarılıp kaynatılması ile ortaya çıkarılan ilaç ile rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
  • Ateş düşürücü özelliğine sahiptir.
  • Saç dökülmelerine iyi gelir.

Hakkında BebekVeKadinca

BebekVeKadinca
BebekVeKadinca.Com Sitesinin Yöneticisi, Türkiye'de Marka Olmak Amacıyla Yola Çıktık, Hadi Hayırlısı Diyelim. :) Okuduğunuz Yazılara Lütfen Yorum Bırakın, Gelişmemiz'de Katkınız Olsun.

İlginizi Çekebilir.

saça iyi gelen yağlar

Cilt Bakımı İçin Kullanılan Bitkisel ve Doğal Yağlar

Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan kimyasal kozmetik ürünleri yerine bitkisel yağlar ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir