Karaciğer Yağlanmasını Önleyen Formül: Maydanoz Kürü

Karaciğer yağlanması sağlığımızın en önemli tehlikelerinden biri olduğu halde çoğumuz bu tehlikeyi çok fazla önemsemeyiz. Bunun nedeni de karaciğer yağlanması çok ani tepkiler vermediğinden bunu önemsiz sayarız. Aslında karaciğer yağlanması yavaş yavaş bütün organlarımıza sirayet ederek sağlığımızı önemli derece de sekteye uğratır. Karaciğer yağlanması öncelikle karaciğer etrafında kümelenerek karaciğerimizin iş yapamaz hale gelmesini sağlar. Sonrasında ise ileri boyuta geldiğinde diğer organları da iş yapamaz hale getirerek bizi yavaş yavaş tükenmeye kadar götürür.

Karaciğer Yağlanmasını Önleyen Maydanoz Suyu Kürü Tarifi

Karaciğer Yağlanmasının En Önemli Sebepleri

Karaciğer yağlanması sebepleri baş aktörlerinden birisi fazla alkol tüketimidir. Çok fazla alkol karaciğer yağlanmasını tetikleyerek karaciğeri iş yapamaz hale getirir. Karaciğer yağlanmasının ileri safhası ise sirozdur. Modern tıp siroz karşısında çaresiz kaldığından sonu ise ölümle sonuçlanmaktadır. Bu neden ile özellikle alkol tüketimi fazla olanlar derhal alkol almayı bırakmalıdır. Alkole bağlı sirozlarda ise karaciğer nakli de mümkün olmadığından kişi sona doğru hızla yaklaşır. Hekimler karaciğer yağlanmasını sıklık ile ölçtürtmemizi önermektedirler.

Karaciğer Yağlanmasını Önleyen Maydanoz Suyu Kürü Tarifi

 

Karaciğer Yağlanması Belirtileri ve Tedavisi

Karaciğer yağlanması ölçtürtmek için yapılması gereken şey bugün sağlık ocaklarında bile yapılan kan testidir. Kan testinde karaciğer yağlanması tespit edilir ise derhal perhize girmemiz ve beslenmemiz kontrol altına alınmak zorunluluğu vardır. Karaciğer yağlanması başında yakalanır ise tedavisi mümkün olmaktadır. Hekimler ilaç tedavisi ile bunu yok edebilecekleri gibi beslenme önerileri ile de karaciğer yağlanmasını ortadan kaldırabilmektedir.

Kan testlerinde karaciğer yağlanmasının ilk safhalarında olduğunuzu görürseniz hekim beslenme önerilerinde bulunup ilaç tavsiye etmedi ise maydanoz suyu kürü size çok iyi gelecektir. Çünkü maydanoz suyu karaciğer yağlanmasının baş düşmanlarından biridir. İçinde olan etken maddeler ile maydanoz karaciğer dostu olarak görev yapar. Şunu özellikle belirtmek isterim ki çok ileri safhalarda hekim tavsiyelerinin dışına çıkmayınız. Bizim önereceğimiz kür korunma amaçlı olduğu gibi daha başında yakalanmış vakalar içindir.

Karaciğer Yağlanmasını Önleyen Maydanoz Suyu Kürü Tarifi

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Suyu Kürü

Karaciğer yağlanması için uygulanması gereken maydanoz suyu kürü üç safhadan ibarettir. Yani üç ayrı kür dönemi olarak uygulanmalıdır. İlk 21 günlük kür bittikten sonra 5 gün ara verip tekrar 21 gün uygulayınız. Tekrar 5 gün ara verdikten sonra 21 gün daha uyguladıktan sonra küre son veriniz. Tekrar kan ölçümlerinizi yaptırdığınızda maydanoz suyu kürü sayesinde karaciğer yağlanmasından eser kalmadığını göreceksiniz.

Maydanoz suyu kürü uygulaması şu şekildedir.

  • Her sabah 20 adet maydanozu sapları ile birlikte kaynamış bir kabın içine atınız.
  • 15 dakika demlenmesini bekledikten sonra sabahları aç karnına kahvaltıdan en 20 dakika önce içiniz. Bu çok önemli bir ayrıntıdır.
  • Kahvaltıdan en az 20 dakika önceyi mutlaka önemseyiniz.
  • Akşamları yatmadan önce tekrar aynı uygulamayı yapar iseniz tedavi sürecini hızlandırırsınız.
  • Sabah akşam uygulama yapacaksanız kürü 15 gün ile sınırlayabilirsiniz.
  • Fakat 3 ayrı dönem kür olarak uygulamanın sağlanması zorunludur.
  • Maydanoz kürü içine bir kaşık limon suyu ilave etmeyi de unutmayınız.

Yorum yapın