Kadınlar İçin En Doğru ve Etkili Sixpack Diyetleri

Sixpack hepimizin bildiği gibi karın kasının en gelişmiş hali olan altılı şekilde ve baklava dilimlerine benzeyen karın kaslarıdır. Genelde erkeklerin yaptığı ve yapmaya çalıştığı Sixpack son yıllarda kadınlar tarafından da bir hayli ilgi görür oldu. Spor salonunda sıkı çalışmayla yapıldığı gibi bir yanılgısı olan Sixpack yapımının en önemli kısmı diyetleridir. Beslenme alışkanlıklarını ve içeriklerini doğru şekilde ayarlayarak sıkı bir çalışma yapmak sixpack oluşumunu hızlandıracaktır. Kadınlar için sixpack diyetleri günlük alınması gereken kalori miktarı, protein miktarı, karbonhidrat miktarı ve yağ miktarına göre hazırlanmaktadır.

Sixpack İçin Uzak Durulması Gerekenler

Kadınlar için sixpack diyetleri uygulanırken aynı zamanda da uzak durulması gereken besinlerde bulunmaktadır. Aşırı kalori ve yağ içeren besinlerden uzak durmak sixpack oluşumuna katkı sağlayacaktır. Sixpack yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus olan beslenme alışkanlıkları diyetinize ve çalışma şeklinize göre düzenlenmelidir. Kadınlar için sixpack diyeti yapılırken hamur işlerinden, aşırı kalori içeren tatlılardan, cipslerden, paketlenmiş yiyeceklerden, kızartmalardan, şekerli ya da gazlı içeceklerden ve şekerlemelerden uzak durmak gerekmektedir. Aşırı derece de yağ içeren ve kalori alımına sebep olacak bu gıdalar sixpack oluşumuna da engel olacaktır.

Kadınlar İçin Sixpack Diyetleri

Hangi Besin Ne Kadar Tüketilmeli?

Kadınlar için sixpack diyeti yapılırken özellikle protein alımını doğru şekilde yapmak gerekecektir. Kilonuza ve yaşınıza göre belirleyeceğiniz düzeyde protein alımı yapmak sixpack oluşumuna yardımcı olacaktır. Tavuk, balık, kuzu ya da dana eti, az yağlı peynir, haşlanmış yumurta sıklıkla tercih edilmelidir. Pilav ve makarna gibi besinlerse mümkün olduğunca az miktarda tüketilmelidir. Meyve tüketimi kadınlar için sixpack diyeti yapılırken oldukça önemlidir ancak limitli şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Temel olarak protein tüketimi ve bir miktar karbonhidrat içeren gıdalarla beslenmek sixpack oluşumunda oldukça faydalı olacaktır.

Örnek Sixpack Diyeti Kahvaltısı

Kadınlar için sixpack diyeti yapılırken her diyette olduğu gibi sabah kahvaltısı en önemli öğündür. Sabah enerjinizi en kalorisiz biçimde toplamak ve protein açısından zengin bir kahvaltı yapmak oldukça önemlidir. Kahvaltıda bol protein almak açısından 4 ile 5 tane haşlanmış yumurta tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir dilim kadar az yağlı beyaz peynir tüketimi de oldukça gereklidir. Bir adet olmak üzere domates ve salatalık tüketimi hem enerji verici hem de az kalorili bir tercih olacaktır. Enerji veren ve kalori ihtiyacınızı karşılayacak şekilde jambon ya da salam da tüketebilirsiniz ancak bir dilim olacak şekilde ve mutlaka hindi ya da tavuk eti olmalıdır.

Örnek Sixpack Diyeti Öğle Yemeği

Öğle yemeği genellikle dışarda tüketilen ve dikkat edilmeden fast food tüketimiyle geçiştirilen bşr öğündür. Ancak öğlen tüketilen kaloriler başınızı ağrıtmaması için öğle yemeklerine de sixpack diyeti yapılırken dikkat edilmelidir. Kadınlar için sixpack diyeti yapılırken beyaz et tercihi oldukça önemlidir. Öğün içerisinde yağsız tavuk ya da balık ızgara tercih edilebilir. Sebze yemeği olaraksa kabak ya da patlıcan tercih edilebilir. Ana yemeklerin yanındaysa bir kase az yağlı yoğurt ya da bir tabak yağsız yeşillik salatası tercihi yapılabilir.

Örnek Sixpack Diyeti Akşam Yemeği

Gece uyumadan önce tüketilen besinlerin hareket edilmemesinden dolayı direk olarak kiloya etki ettiği bilinmektedir. Bu sebepten dolayı akşam yemeğinde kalori konusunda az ve protein bakımından zengin yiyecekler tercih edilmelidir. Kadınlar için sixpack diyeti yapılırken akşam yemeklerinde kızartma tercihi yerine mutlaka haşlama ve az yağlı yiyecekler tercih edilmelidir. Akşam yemeğinde bir porsiyon az pişmiş bonfile ya da haşlanmış tavuk tercihi yapılabilir. Yanındaysa haşlanmış bir yeşil sebze olarak brokoli tercihi yapılabilir. Son olarak az yağlı salatada ek besin olarak tüketilebilir.

 

 

 

Yorum yapın