İnce Ve Uzun Saçlar İçin Gelin Saç Modelleri 2021

Düğün kadınların hayatında genellikle bir kez yaşadığı ve çok özel bir gün olmaktadır. Kadınlar kendileri için özel olan bugünde daha fazla ön plana çıkmak isterler. Gelinlik, ayakkabı seçimi, makyaj modeli derken sıra saçlara gelir ve saçlarını ön plana çıkarmak isterler. Saçlarının en güzel halini bu güzel günde yansıtmak isteyen kadınlar en iyi kuaförlerle çalışarak en doğru modeli bulmaya çalışırlar. Düğün için seçilecek saç modeli gelinlik ve makyaja uyum göstermesinin yanı sıra saç tipinize uygun olmalıdır. İnce ve uzun saçlara sahip kadınlar gündelik hayatta da saçlarından çok dert yanmaktadırlar. Bu sebeple saça doğru şekil vermek ve bozulmamasını sağlamak oldukça önemli olacaktır. İnce saçlar hali hazırda kırılgan bir yapıya sahip olduklarından şekil vermek ve şekilli kalmasını sağlamak oldukça zordur. Buna saçların uzunluğu da eklenildiğinde saçların kırılganlığı ve şekil vermesi oldukça fazla dert olacaktır. İnce ve uzun saçlar diğer saç tiplerine göre gündelik hayatta da zor toparlanan bir saç tipidir. Gündelik hayatta dahi sıkıntı yaratan bu saç tipini özel günlerde modeli bozulmadan kalacak ve şık bir görünüm yaratacak şekilde hazırlamak da oldukça zorlu bir iştir. Ancak özel saç modelleriyle bunu sağlayabilirsiniz.

Yüksek Topuz Gelin Saç Modelleri

İnce ve uzun saçlı kadınlarda özel günlerde rahatlıkla kullanılabilecek yüksek topuz modeli özellikle uzun boylu kadınlarda çok şık durmaktadır. Dağınık saç tutamlarıyla desteklenerek yapılan yüksek topuz modelinin yapımı oldukça pratiktir. Doğal ve salaş bir görünümün yanı sıra oldukça sade ve şık olan yüksek topuz modeli sadelik modasının artmasıyla oldukça tercih edilebilir bir saç modeli olmuştur.

Yüksek Topuz Gelin Saç Modeli

Su Dalgaları Saç Modeli

İnce ve uzun saçlara sahip kadınlarda yine toparlayıcı olarak ortaya çıkan saç modellerinden olan saç dalgasının modası son yıllarda daha da artış durumda. Gelin saçına da oldukça yakışan su dalgaları kalıcı olduğundan hem bozulmamakta hem de yaz aylarında yapılan sahil düğünlerinde ortamla uyum yakalamaktadır. Straplez gelinlik tercihi yaptıysanız en çok yakışacak saç modeli de şüphesiz su dalgaları olacaktır. Doğal bir görünüm yaratmasından dolayı da oldukça sade bir şıklık yaratacaktır. Ayrıca bakım yağı uygulanarak saçların düğün boyunca parlamasını da sağlayabilirsiniz.

Su Dalgaları Saç Modeli

Dağınık Topuz Gelin Saç Modelleri

Modanın trendlerinden olan dağınık topuz gelin saç modelleri gündelik hayatta rahatlık yaratmasının yanı sıra ince ve uzun saçlı kadınlarda akşam davetlerinde ya da özel günlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu saç modeli son zamanlarda düğünlerde de oldukça sık görülmektedir. Tek dezavantajı bozulma tehlikesinin bulunması olan dağınık topuz modelleri farklı saç aksesuarlarıyla da desteklenerek salaş ve sade bir şıklık yaratılabilir.

dağınık topuz gelin saç modeli

 

Hacimli Örgüler

Her senenin trendi olan örgülü saç modelleri ince ve uzun saçlara sahip kadınlarda mükemmel bir toparlayıcı olabiliyor. Özellikle uzun saçların daha hacimli ve dolgun gözükmesini sağlayan örgüler farklı şekillerde de kullanılabiliyor. İstenildiği takdirde örgülerle topuz yapılabiliyor ya da birkaç tutam saç dışarı verilerek salaş bir görünüm yaratılabiliyor.

hacimli saç örgüsü

Salaş Dalgalar Gelin Saç Modelleri

Son yıllarda doğal görünüm makyaj ve saç modellerinde oldukça yaygınlaştı. Düğünler de moda olan doğallık teması ince ve uzun saçlı kadınlarda düğün modeli olarak salaş dalgalara sahip bir saç modeli kullanılmasının da yolunu açıyor. Özellikle düğün yaz aylarında olacaksa ve kır düğünü planlanıyorsa salaş dalgalara sahip saç modelini sade ve şık aksesuarlarla tamamlayarak doğal ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç aksesuarı olarak da çiçekli modeller tercih edilebilir.

salaş dalgalı saç modeli

Yorum yapın