İlk Buluşma İçin Bayanlara Önemli Tavsiyeler

İkili ilişkilerde ilk izlenim çok önemlidir. Karşıdaki kişinin kullandığı kelimeden kaşığı tutuşuna kadar her şeyin incelendiği andır ilk buluşma. Bu yüzden akıllarda her zaman ilk buluşmada ne yapmalıyım ya da yapmamalıyım soruları vardır.

İlk Buluşmaya Nasıl Hazırlanılmalı?

İlk buluşma olduğu için kıyafet seçimi bu noktada önemlidir. Her ne kadar spor giyinmeyi sevseniz de o buluşma için biraz daha özenli olmakta fayda var. Aşırıya kaçmayan bir elbise ve zarif bir kolye hiç de fena olmaz. Tabii topuklu ayakkabıları da unutmamak gerek. Ayrıca makyajda da aşırıya kaçmamakta fayda var. Yüzünüzde renk olması elbette güzel ancak aşırısı ne yazık ki kötü görünüyor. Hazırlanma aşamasında diğer önemli şey ise parfüm seçimi. Kokular her zaman önemlidir. Ancak çok ağır olmayan bir parfüm seçmeniz karşınızdaki kişide olumlu bir etki yaratmakta yeterli olacaktır.

İlk Buluşmada Ne Yapılmalı ve Ne Yapılmamalı?

İlk buluşmada daha çok sohbet etme ihtiyacı duyulacağından bir yemeğe çıkılması uygun olacaktır. Ve buradaki en kritik nokta tabii ki de yemek seçimi. Ağız çevresine bulaşacak ve yemesi güç olan (hamburger, spagetti gibi) yemekler tercih edilmemesi gerekir. O zarif görüntü için pek de hoş bir görüntü oluşturmaz bu durum (en azından ilk buluşmada).

İlk buluşmada laubaliliğe kaçan aşırı samimiyet olmamalıdır. Ne kadar rahat biri olsanız da bir bayan olarak ilk buluşmada biraz mesafeli ve kibar olmanızda yarar var. Karşıdaki kişinin üzerine çok düşüp de heyecanınızı belli etmemelisiniz. Ayrıca telefonunuzu elinize olabildiğince az almaya özen göstermelisiniz.

Sohbet konusu bulmakta sıkıntı çekmezsiniz ilk buluşma olduğu için ancak asla eski ilişkilerinizden bahsetmek gibi bir hataya düşmemeniz gerekir. Ayrıca din, ekonomi, siyaset gibi konulardan konuşmanız da yersiz olur, bundan ziyade karşınızdaki kişiyi tanımaya yönelik sorular sormalısınız. Ayrıca kendinizden bahsederken tamamen dürüst olmalısınız. Ufak da olsa asla yalan söylememelisiniz.

İlk Buluşmada Selamlaşma ve Vedalaşma Nasıl Olmalı?

Selamlaşma ve vedalaşma ilk buluşmada en uygun tokalaşma biçiminde olur. Ancak tokalaşırken iş görüşmesi gibi bir resmiyet de olmamalıdır. Ayrıca tokalaşırken daima elini ilk uzatan taraf bayan olmalıdır.

Yorum yapın