İlişkiye Girmeden Hamile Kalınır Mı?

Bu makalemizde genç kızların yıllardır en çok merak ettiği ilişkiye girmeden hamile kalınır mı sorusuna değinip bunun cevabını vereceğiz. Halen genç kızların en sık sorduğu sorular arasında yer alan bu sorunun net cevabını burada bulabilirsiniz.

Soru 1: İlişkiye Girmeden Hamile Kalınır Mı?

Bakire olan bireylerde hamile kalma ihtimali çok çok düşüktür. Hamile kalabilmeniz için bakireliğinizin bozulması sevişme esnasında tam bir birleşme yaşanması gerekmektedir. Hamile kalınabilmesi için boşalmadan sonra spermlerin belirli bir noktaya ulaşması gerekmektedir. Bu da tam birleşme yoluyla yaşanabilir. Sürtünme yoluyla yaşanan ilişkilerde bu zaten hiçbir şekilde mümkün olmamaktadır çünkü içeriye bir giriş yaşanmamaktadır. Boşalma tam vajinanın üzerine gerçekleştiyse bile eğer spermler içeri giriş yapmadıysa vajina üzerinde kaldıysa yine bir hamilelik durumu gerçekleşemez. Fakat şiddetli bir vajina üstüne boşalmada spermler içeri kaçabilirse bakire dahi olsanız çok çok düşük bir ihtimalle hamile kalma durumunuz olabilir.

Soru 2: Sürtünme İle Hamile Kalınır Mı?

Bunun cevabını soru 1’in altında da vermiş bulunduk. Sürtünme yoluyla girilen ilişkilerde tam bir birleşme yaşanmamaktadır. Bu yüzden dolayı spermlerin vajina içine girerek orada yol almasının mümkünatı yoktur bu durumda da hamile kalınamaz.

Soru 3: Cinsel İlişkide Bulundum Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarının yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kadın bireylerde bu zar çok ince olabilirken bazı kadınlarda ise oldukça kalın olabilmektedir. Eğer kızlık zarınız esnek ise cinsel birleşme yaşamanıza rağmen kızlık zarınız bozulmayabilir yani kızlığınız bozulmayabilir fakat bu durumda hamile kalma olasılığınız bulunmaktadır. Yani kısacası aslında kızlık zarının hamileliğe herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Burada önemli olan spermlerin belirli bir noktaya ulaşmasıdır.

Ayrıca hamile kalmak da kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı kadınlar çok çabuk hamile kalabilirken bazı kadınlar yapısı nedeniyle çocuk yapmayı uzun süre denemesine rağmen hamile kalamayabilirler. Hamile kalabilmek için cinsel ilişki sırasında kadınların yumurtlama dönemlerinde olmaları gerekmektedir. Adet döneminde ve adet döneminin hemen sonrasında hamile kalma ihtimali oldukça düşüktür. Eğer hamile kalmak istiyorsanız kendi periyotlarınızı iyi bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Bir kadının yumurtlama dönemleri adet gününün ilk gününden itibaren saymaya başlanarak 10 ve 18. Günler arasıdır. Hamile kalmak için en ideal en verimli günler bu 10. İla 18. Günler arasıdır.

Yorum yapın