Harika Gelin Saç Aksesuarları ve Önemli Öneriler 2021

Düğün özellikle kadınlar açısından aşırı derecede önem taşıyan ve yeni bir hayata ilk adımın atıldığı gündür. Bu sebepten dolayı düğünde kadınlar ön plana çıkmak istemektedirler. Hem farklı bir gelin olma hem de çok şık bir gelin olma isteği kadınların gelinlikten ayakkabıya, makyajdan saça kadar her şeye aşırı önem verirler. Düğünde saç modeli kadar saçları ön plana çıkaran detaylardan biri de saça takılan aksesuarlardır. Gelin saç aksesuarları seçimi doğru yapıldığında güzelliğin ve şıklığın bir tamamlayıcısı olabilmektedir. Gelin saçı için birçok aksesuar çeşidi bulunurken arasından seçim yapmaksa tamamen düğün teması ve sizin temanızla uyum sağlayacak şekilde olmalıdır. Aslında gelinler o gece de her daim herkesten güzel, şık ve daha çok göze batan kadındır. Ancak yanlış gelinlik, ayakkabı, saç ya da makyaj seçimlerinin yanı sıra en ufak detaylarda dahi yanlışlık yapmak gecenizi mahvedecektir. Bu sebepten dolayı düğün için aksesuar seçimi yapılırken de gelinlikle uyum yakalamasına, saç modelinize ve tipine uyumuna, düğünün yapılacağı alana ters durmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

Çiçekli Gelin Saç Aksesuarları

Son zamanlarda demode olarak görülse de doğru yer ve doğru tema seçimiyle sade bir şıklık kazandıran çiçekli saç aksesuarları genellikle doğal yaprak ve çiçeklerden oluşmaktadır. Rengarenk çiçeklerin farklı renklerle kombinlenebilir olması deniz kenarı ya da kır düğünü yapacaklar için güzel bir alternatif olacaktır. Ortamla uyum sağlarken şıklığınızda böylece ön plana çıkacaktır.

Taşlı Gelin Saç Aksesuarları

Gelin saç aksesuarları arasından son yılların en çok tercih edilen modellerinden olan taşlı modeller ışıltılı ve şık bir görünüm yaratacaktır. Ufak taş ve inci detayları ile süslenen taşlı aksesuarlar modellemeli gelinlikler dışındaki bütün gelinlik modelleriyle de uyum sağlayacaktır. Bu sayede özellikle gece yapılacak olan düğünlerde gelin ışıl ışıl parlayacak ve tüm dikkatleri üzerinde toplayacaktır.

Örgü Gelin Saç Aksesuarları

Uğraş gerektiren ve farklılık yaratan modellerden olan örgü gelin saç aksesuarları dinamik ve genç bir görünüm oluşturuyor. Sırta doğru sarkıtılan balıksırtı üzerine kullanılan taş, inci, boncuk ya da yapay çiçeklerle bezenen modeller kıpır kıpır bir gelin olmanızı sağlayacaktır. Ayriyeten bütün gelinlik modellerine de uyum sağlayacaktır. Uyumsa şıklığınızın artmasını ve göz önünde olmanızı sağlayacaktır.

Gelin saç aksesuarları

Vintage Gelin Saç Aksesuarları

Vintage gelin saç modelleri genellikle sade gelinlik modellerinde saça hareket katmak amacıyla kullanılan modellerdir. Eski tarz şapkalarla eski devirlerin romantik ve asil gelinlerini andırabilirsiniz. Daha sade ve eski tarzda bir gelinlik tercihi yapılıyorsa vintage modelleriyle eski tarz bir şapkaya küçük tül detayları ekleyerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu tül dokunuşlarıyla romantizmi de doruk noktalara çıkarabilirsiniz. Romantizmin doruk noktalara çıkması mükemmel bir gece geçirmenizi sağlayacaktır.

Kır Düğünü İçin Gelin Saç Aksesuarları

Kır düğünleri her zaman özgürlüğün simgesi olmuştur. Öyle ki kır düğününde saç, makyaj, gelinlik ya da aksesuar seçimleri her zaman uyumlu olmuştur. Ancak düğün saçının hafif sahil dalgaları ve doğal oluşunun yanı sıra çiçekli kullanılacak gelin saç aksesuarları kır ya da sahil düğünleri için her anlamda daha güzel ve şık olacaktır. Soft modellerin üzerinde rengarenk çiçek desenleri her zaman çok daha şık olacaktır.

Salon Düğünleri İçin Gelin Saç Aksesuarları

Salon düğünleri gelinlikten tutun en ufak detaya kadar en zor seçimlerin yapıldığı ve her an rüküş olma potansiyeline sahip tehlikeli alanlardır. Bu sebepten dolayı öncelikli saç modelinize dikkat ederek topuz ya da dağınık bir saç modeli kullanmanız gerekmektedir. Bu tarz seçime uygun olarak da düğün saçı aksesuarı seçiminde işlemeli ya da taraklı gelinlik modeline de uygun olacak şekilde sade ve az gösterişli aksesuar seçimi yapılmalıdır. Taraklı bir toka modeliyle uyumlu bir gelin çiçeği de daha zarif bir duruş yaratmanızı sağlayacaktır.

 

Yorum yapın