Hangi Bitki Ne İşe Yarıyor?

Merhaba sevgili okurlar bu makalemizde internetin birçok sayfasında rastlayabileceğiniz bitkiler ve cilde yararları konusunda daha derli toplu ve daha profesyonel bilgi vermek istedik. Hangi bitkinin neye yaradığını araştırdık. Oldukça ilginç bilgiler ile karşılaştık. Uluslararası çevrede kabul görmüş bitkisel araştırmaların sonuçlarına göre bitkileri sınıflandırarak cildimize ne tür yararlar sağladığını ortaya koyduk. Zaman kaybetmeden hemen bitkileri ve faydalarına geçelim.

 Badem yağı ne işe yarıyor?

 Badem yağı hakkında bir sürü araştırma yapılmış bu yağın anti tümör anti kanser özelliği olduğu iyi bir anti inflamatuvar olduğu ve B vitamini ve C  vitamini açısından yüksek bir bileşen olduğu ortaya çıkarılmış durumda. Bu nedenle cilt bakımında badem yağını mutlaka tercih etmenizi öneriyoruz.

 Hodan yağı ne işe yarıyor?

 Hodan yağı iyi bir iltihap önleyici olarak nam salmış durumda, cildimizin işlevlerini sürdürebilmesi, kırışıklıkların önlenmesi ciltte meydana gelen hasarların çabuk kapatılması amacıyla kullanılabilen bir yağdır.

Papatya yağı ne işe yarıyor?

Papatya yanında anti-inflamatuar özelliği olduğu ortaya çıkarılmış durumda, aynı zamanda tahriş olmuş ciltler onardığı ve hassas ciltlerin bakımında kullanılabileceği antibakteriyel bir yağdır

 Hindistan cevizi yağı ne işe yarıyor?

 Dünya genelinde ün salmış olan Hindistan cevizi yağının temizleyici özelliği vardır, cildi yumuşatır cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Böylece cilt bakımında hiçbir yan etki olmadan kullanılabilir.

 Kara Hindi Baba ne işe yarıyor?

 Kara Hindi Baba üzerinde yapılan araştırmalar olumlu sonuçlar veriyor, hücreler için Detoks etkisi ve temizleme etkisi olduğu ortaya çıkarılmış durumda. Bu nedenle cilt bakımında Karahindiba bitkisinin kullanabilirsiniz.

 Rezene bitkisi ne işe yarıyor?

 Rezene bitkisi üzerinde yapılan araştırmalar bu bitkinin göz sağlığını koruduğu yönündedir. Ayrıca yüksek miktarda B vitamini ve C vitamini içerdiği ve yüksek hasarlı cilt hücrelerini onardığı yönünde bilgiler var.

Üzüm çekirdeği yağı ne işe yarıyor?

 Rafine edilmiş olan yüksek miktarlarda mineral ve vitamin içeriğine sahip üzüm çekirdeği yağı E vitamini D vitamini c vitamini ve betakaroten bakımından zengin olduğu için hücrelere rejeneratif etki sağlıyor.

Jojoba yağı ne işe yarıyor?

 Bu yağ üzerinde  yapılan araştırmalar gösteriyor ki cilde çok daha fazla nüfuz etme özelliği olan  Jojoba yağı pH dengesini düzenliyor. Cildin kendi kendine yağ üretme oranını dengeliyor. Cildi  iyileştirici özelliği vardır, antibakteriyeldir yüz kırışıklıklarını azaltırken güneşin UV ışınlarına karşı koruma sağlıyor.

Yorum yapın