Güzelliğin Doğal Bakımını Sağlayan 6 Yağ

Günümüzde birçok kadın güzellik ürünlerinin kimyasal olmasından dolayı rahatsızlık duyuyor. Alternatif ürünler olarak aktarlara başvuran kadınlar aldıkları doğal yağlarla kimyasal ürünlerden elde ettikleri sonuçların daha iyisini alıyor. Hem ucuz olması hemde sonucunun beklentileri karşılaması kadınları memnun ediyor. En çok tercih edilen yağlar işte bu şekilde..

1. GÜL YAĞI; Sıkılaştırıcı özelliği olan bu yağı ayrıca makyaj temizleyicisi olarakta kullanmanız mümkün. Antibakteriyel özelliği sayesinde hem yüzünüzde bulunan izlerle savaşırken hemde sivilce oluşumunu önleyecektir.

2. PAPATYA YAĞI; Egzema hastalarının sıklıkla başvurduğu bu yağ şifa kaynağı olarak görülüyor. Cilt kaşıntıları için tercih edilen papatya yağı hem cildi aydınlatıyor hemde bölgeye ihtiyacı olan nemi sağlıyor.

3. JOJOBA YAĞI; E vitamini açısından oldukça zengin olan jojoba yağı özellikle kırışıklıkları gidermede kullanılıyor.

4. KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI; Gündüzleri güneş ışınlarından koruma özelliğide bulunan kayısı çekirdeği yağı;cilt pürüzsüzlüğü ve aydınlanmış cilt isteyenlerin vazgeçilmesi. Gözenekleri küçültmesi ve sivilce lekelerini geçirmesi kadınları oldukça memnun ediyor.

5. SUSAM YAĞI; Genellikle mantar hastalarının tercih ettiği bu yağ içerisinde bulunan minareler sayesinde hem mantar oluşumunu önlerken hemde sıkıntılı bölgenin tedavisine yardımcı oluyor.

6. LİMON YAĞI; Cilt beyazlatmak için tercih edilen bu yağ sıkılaştırıcı ve aydınlatıcı özelliğiyle öne çıkıyor. Bir çok kimyasal ürünün içeriğinde limonun hammadde olarak yer almasıda kadınların limon yağına ilgisini arttırıyor. Bu doğal mucizevi yağların memnuniyeti fazla olsada yinede yağların kullanımı öncesinde bir dermatoloğa danışmakta ek önerilerde almakta fayda var.

Yorum yapın