Gece Elbisesi Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Özel günlerin vazgeçilmezi olan gece elbiselerinin seçimini yaparken birçok kişinin nasıl elbise seçeceğini bilmiyor olsalar da, işi bilen birisinden yardım almak doğru olacaktır. Her kişiye her modelin olmayacağı için gece elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları bilmek kişiyi doğru olana götürecek. Elbise seçimde öncelikle kişinin bedenini tanıması ve ne istediğini bilmesi gerekir. Kişinin kilo problemi varsa, bunu kamufle etmek adına birtakım küçük hileler ile güzel bir görüntü yakalamak mümkündür.

Gidilecek yere göre renginin ve modelinin uygun olması gerekir. Kişinin vücudunun alt kısmında bir problemi varsa dar elbise tercih etmesi uygun olmayacaktır. Yine aynı zamanda pileli olması da kişiyi göründüğünden daha fazla problemli gösterecektir. Daha dökümlü kumaşları kullanmak iyi olacaktır. Boyu kısa olanlar, uzun gece elbiselerinden uzak durmaları gerekir. Uzun etekli ve kuyruklu elbise tercih edenlerin boyunun uzun olması ve kilo probleminin olmaması gerekir. Olmazsa olmazıdır bu tür elbiselerin altına giyilecek ince topuklu ayakkabı ile güzel bir görüntü yakalanır.

En Çok Tercih Edilen Gece Elbisesi Renkleri

En şık gecelere, özel hazırlanmak ve o gün herkesten bir adım önde olmak için en güzel elbiseyi seçmek gerekir. Bin bir çeşit renk ve modele sahip olan elbiseler için kişinin kendine uygun olanı seçmesi gerekir En çok tercih edilen bu elbiseler renk tercihlerinin yapılıyor olması her rengin her yaşa gitmediğini gösterir. Genç bayanların tercihi daha o senenin trend renkleri mürdüm rengi, haki yeşil, bej renkleri olurken orta yaş bayanların tercihi ise daha koyu renkler olup dekolte konusunda biraz daha seçici olurlar.

Gece Elbiseler İçin En İdeal Renkler

Yaşa, ten rengine ve elbisenin giyileceği yere göre özel olarak seçilmesi gerekir. Tercih edilen renk bireyin kişiliğini yansıtır. En ideali siyah renk gibi gözüküyor olsa da aslında gece elbisesinin modelinin tam olarak göstermez. Daha işlemeli krem renkleri, pastel tonları, koyu kırmızılar, griler olabilir. Kişinin tamamen ten rengine göre seçim yapılması da en uygun olanıdır.

Yorum yapın