Elbiselerinizi Ufak Dokunuşlarla Güzelleştirin

Bayanlar giyim konusuna son derece özen gösterir. Özel gün ve gecelerde ise gündelik tarzlarından uzaklaşarak, daha şık ve farklı görünmek isterler. Özel gün, davet ve toplantılarda elbise tercih ederek, modern ve stil sahibi olurlar. Bayanların tercihlerini kolaylaştırmanın ilk yolu, giyim kombinlerine farklı aksesuarlar eklemektir. Bu sayede daha önce kullanılan bir giysiyi aynı ortamda tekrar kullanmak doğru bir tercih olur.

Elbise Üzerinde Aksesuar Kullanımı

Elbise kullanımında, tarz bir görünüm sağlamak isteyen bayanlar, ufak dokunuşlarla çok daha hoş görünüm sağlayabilirler. Bayanlar bu dokunuşları yaparken yaş gruplarına uygun olarak yapmalıdır. Elbise üzerinde kullanılan aksesuar, zincirli bir kemer olabileceği gibi, yaka kısmına tutturulan ufak bir kurdele olabilir. Daha önce farklı davetlerde kullanılmış olan elbiseyi yeniden kullanmak isteyen bayanlar için elbiseye en yakışacak detay ise ince fiyonklar olabilir. Elbisenin hoş görünmeyen bölgelerine bu fiyonkların tutturulması yeni ve tarz bir görünüm sağlar. Kol manşetlerine, deri detaylarda hoş kombinler sağlayabilir. Sade bir elbise üzerinde deri şerit kullanımı görüntüye tarz katan bir detaydır.

Elbise Üzerine Dantel Detaylar

Elbiseye farklı bir görünüm katmak için kol ağızlarına dantel detayları eklenebilir. Bu dantel transparan bir dantel olabileceği gibi farklı renk gösterişli bir dantel olarak da düşünülebilir. Ancak aynı detayın elbisenin yaka veya etek alt kısmında da kullanılması gerekir. Elbiseye bütünlük katılması için bu atlanılmaması gereken bir özelliktir. Dantel detayını elbiseye dikmek veya yapıştırmak istemeyen bayanlar ise bu detayları boyun veya saç kısımlarında kullanabilirler.

Elbiseye Taşlı Objeler Takmak

Elbise modellerinin hepsi tüm ortamlara uyum sağlamaz. Örneğin düz siyah bir elbiseniz var ve bu elbiseyi gece elbisesi olarak kullanmak istiyorsunuz. Bu elbiseyi abiye elbise olarak kullanmak için elbiseye özel detaylar oluşturulması gerekir. Elbisenin kemer kısmına farklı bir motif oluşturularak taş eklenildiğinde özel bir görünüm oluşur. Yaka kısmına taş objeler yapıştırılarak hoş çizgiler yakalanabilir. Tek kol üzerine yapıştırılan rengarenk minik taşlar ile elbiseyi çok daha farklı ve modern bir görüntü sağlanabilir.

Yorum yapın