Dudak Peelingi Nedir? Evde Nasıl Yapılır?

Dudak Peelingi Nedir?

Dudak peelingi, dudakların canlı ve pürüzsüz görünmesi için küçük fakat oldukça etkili bir adımdır. Piyasada birçok dudak peelingi satılmaktadır fakat evdeki malzemeler yardımıyla da kolaylıkla hazırlanabilir. Dudak peelinginin işlevi dudakların üst tabakasında bulunan cansız derinin atılmasıdır. Dudak yüzeyinde bulunan ölü deri dudakların çatlak ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Bunların yanı sıra sürülen ruj dudakta oldukça kötü bir görüntü oluşturur. Dudakların pürüzsüz olabilmesi için dudak peelingine ayırılan 1 dakikadan az süre yeterli olacaktır.

Dudak peelingi yaparken dudaklara sert davranılmaması gerekmektedir. Dudakların daha canlı, renkli ve sağlıklı görünmesi için dudak peelingi yapmaya özen göstermek gerekmektedir. Dudak peelingi aynı zamanda sürülen rujların kalıcılık sürelerini de arttırmaktadır.

Evde Dudak Peelingi Yapmak

Evde bulunan birkaç malzeme yardımıyla kolayca dudak peelingi yapılabilir. Gerek hızlı hazırlanmaları gerekse etkili olmaları sebebiyle evde pratik şekilde yapılan dudak peelingleri tercih edilmektedir.

  • Bunlardan ilki ve en çok kullanılanı kahve telvesi ile yapılan peelinglerdir. Kahve telvesi ve organik bir yağ ile yapılan peeling yalnızca dudak için değil yüz içinde kullanılabilmektedir. Kahvenizi içtikten sonra dibinde kalan telveyi alarak içerisine birkaç damla yağ damlatmanız peelinginizin hazır olması için yeterli olacaktır. Küçük bir kase içerisinde karıştırdığınız malzemeleri dudaklarınıza yavaş hareketlerle uygulayarak kısa sürede ölü derilerden kurtulabilirsiniz.
  • Şeker ve bal dudaklar için kullanılan bir diğer peeling çeşididir.  Bal içerisinde bulunan vitaminler ile dudaklara bakım yaparken toz şeker ise ölü derinin atılmasına yardımcı olmaktadır. Çok az miktarlarda ürün kullanılarak bile çok kolay şekilde kullanılabilmektedir. Kişi isteğine göre limon eklemesi de yapabilir.
  • Diş fırçası dudak peelingi için en sık kullanılan ve en kolay olan yöntemdir. Diş fırçası üzerine yağ ve şeker eklenebileceği gibi yalın şekilde de dudakların fırçalanması şeklinde kullanılabilmektedir. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus diş fırçası yalnız şekilde kullanılırken sert hareketlerden kaçınmaktır. Dudak peelingi yapılması için tercih edilen fırçanın kıllarının yumuşak olmasına özen göstermek gerekmektedir.

Tüm bu faktörlerin yanı sıra piyasada birbirinden farklı içeriğe sahip lip balm formunda dudak peelingleri bulunmaktadır. Evde uğraşmak istemeyen kişiler bu ürünleri alarak dudak peelingi yapabilirler. Özellikle rujların çok daha güzel görünmesini isteyen kadınların atlamaması gereken küçük görünümlü büyük etkileri olan bir adımdır.

Hakkında BebekVeKadinca

BebekVeKadinca
BebekVeKadinca.Com Sitesinin Yöneticisi, Türkiye'de Marka Olmak Amacıyla Yola Çıktık, Hadi Hayırlısı Diyelim. :) Okuduğunuz Yazılara Lütfen Yorum Bırakın, Gelişmemiz'de Katkınız Olsun.

İlginizi Çekebilir.

Gözlerinize Güzellik Katmak İçin Doğal Tarifler ve İpuçları

Güzel ve Etkili Gözlere Nasıl Sahip Olunur? Gözlerinize Güzellik Katmak İçin Doğal Tarifler ve İpuçları

İnsanların en dikkat çeken bölgesidir gözleri. Her insan güzel ve etkili gözlere sahip olmak ister. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir