Doğumdan Önce Mutlaka Yapılması Gereken 5 Aktivite

Doğumdan önce mutlaka yapmanız gereken aktiviteler vardır. Bunlardan bazılarını dokuz aylık süreç içerisinde yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki dokuz aylık süreçte bir çok aktiviteniz olumsuz etkilenecek. O yüzden biran önce listemizi hazırlayalım ve doğumdan önce ne yapmanız gerektiğini hep birlikte planlayalım.

Yapılması gereken listemiz oldukça kalabalık. Sizlere bunlardan birkaçını listeledik.

Sinemaya Gidin

Teknik olarak, bebek doğduğu zaman filmlere gidebilirsiniz. Ancak, sancılı bir şekilde film izlediğinizi hayal edebiliyor musunuz? Bu hem sizin için hem de etrafınızdakiler için büyük sıkıntı olacaktır. Bu yüzden ebeveynler çocuklarını biraz büyüdükten sonra filme götürürler. Sonuç olarak, partneriz veya arkadaşlarınız ile son kez filme gitmekte fayda var.

Akşam Yemeği Planlayın

Arkadaşlarınız ile birlikte muhteşem bir akşam yemeği planlayabilirsiniz. Biliyoruz ki bebeğinizi emzirirken güzel bir parti veremezsiniz. Giyinin ve kendinizi şımartın. Uygun bir etkinlik yoksa kendi evinizde kız arkadaşlarınız ile son kez güzel bir parti vermeye ne dersiniz?

Yatak Günü Yapın

Evet, ilk kez duyduğunuzda biraz saçma gelebiliyor ancak son kez yatağınızda keyifle uzanmak istemez misiniz? Çünkü artık bebeğiniz ile birlikte rahat bir şekilde uyabileceğiniz günler geride kalacak. Netflix hesabı alarak birkaç diziyi tek bir günde bitirmeye ne dersiniz? Eğer sıkılmaya başlarsanız, birkaç ay sonra yaşayacaklarınız sizin için daha sıkıcı olacak!

Saçlarınıza Şekil Verin

Bebeğiniz olduğunda kendiniz için çok zaman ayıramayacaksınız. Özellikle kuaför lüksünüz ortadan kalkacak. Yani şimdi saçlarınızı istediğiniz gibi yaparsanız sizin için çok daha iyi olur! Birçok hamile kadın doğumdan sonra saç dökülmesi yaşar. Her şey hormonlar ile alakalı olduğu için bu sizi ilgilendirmeyebilir. Bir süre saçlarınızın döküldüğünü fark edebilirsiniz. Saçınızda küçük kel kısımlar fark edebilirsiniz. Saçınızı kestirmek kısa süreli geçici saç kaybını gizleyerek size daha fazla güven duymanızı sağlar. Tabii ki buna ek olarak saçlarınızın kısa olması, saçınızın kolay yıkanmasına neden olacaktır. Yani bir bebeğe bakmaya çalışırken bu sizin faydanıza olacak.

Arkadaşlarınız İle Buluşun

Her şey gibi, bebek doğduktan sonra arkadaşlarla buluşmanız zorlaşacak. Şuanda çocuk sahibi olmayanlar arkadaşları ile buluşabilirler çünkü bebeğiniz olduktan sonra her şey için vaktiniz olmayacak ve arkadaşlarınıza vakit ayıramama duygusu ileride pişmanlık olarak size geri dönüş yapacak.

Kıyafetlerinizi giyin, alışverişe çıkın, uzun yolcuklara gidin. Bu tarz şeyleri yapmak bebek sahibi olduktan sonra zorlaşacak.

Sonuç olarak şuanda yapabileceğiniz şeyleri çok geç olmadan yapın. Sizin de önerileriniz varsa bu konu altına yorum atarak diğer anne adayları ile paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın