Çocuklar İçin Hazırlanabilecek Doyurucu Yemekler

Annelerin en büyük şikâyetlerinden biri de çocukların yemek yememesidir. Oysa yemek yedirmek için annelerin şekilden şekilde girerek çocuklarının peşinde koşmasına gerek yoktur. Önemli olan çocukların dikkatini çeken yiyecekleri bulmak ve onların bu yemeğe sizlerden önce oturmasını sağlamak olmalıdır. Peki, çocuklar için hazırlanabilecek doyurucu yemekler nelerdir?

Patates Yemeği

Çocukların patatese karşı her zaman bir ilgili vardır. Fakat annelerin yaptığı en önemli hatalardan biri de çocuklara patatesi yalnızca kızartma ile sevdirmesidir. Bu nedenle çocukları patates kızartmasına alıştırmak yerine daha çok patates yemeklerine alıştırmak gerekir. Çocuklar için fırında ya da tencerede yapılan az yağlı patates yemekleri her zaman çok daha faydalı olacaktır. Patatesin doyurucu bir etkisi olduğundan dolayı çocuklar için özel yemekler hazırlanabilir. Çocuklar için yapılan yemekleri daha eğlenceli hale getirmek için ufak eğlenceler ve oyunlar da hazırlayabilirsiniz. Patates ile civciv şekli oluşturmak çocukların her zaman dikkatini çekecektir.

Mücver Yemeği

Çocukların kabak sevmediği bir gerçektir. Bu nedenle de çocuklara kabağı sevdirmek için annelerin üzerine önemli görevler düşüyor. Çocuklara kabağı sevdirmenin en kolay yönlerinden biri de mücver yapak olacaktır. Mücver hem doyurucu hem de besleyicidir. Mücver içerisine eklenen farklı sebzeler ile çocukların vitamin almasını sağlayabilirsiniz.

Enginarlı Pilav

Pilav çocukların seveceği yiyeceklerden biridir. Bu nedenle pilava sofralarda her zaman yer vermek gerekir. Çocuklar için besleyici değeri yüksek olan enginarı pilavda kullanmayı deneyerek onları için farklı bir lezzet oluşturabilirsiniz. Enginarları küp küp doğrayarak pirinç pilavı ile pişirebilirsiniz. Dilerseniz enginar yerine mantar da kullanabilirsiniz.

Tost Makinesinde Balık

Tost makinesinde balık hem kolay hem de lezzetli olacaktır. Çocuklar için besleyici değeri yüksek olan balığa her zaman yer vermelisiniz. Balık özellikle çocukların zihin gelişiminde etkili olduğundan dolayı farklı tariflerle de kullanılabilir.

Yorum yapın