Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Kusursuz ve Bembeyaz bir cilde sahip olmak için ve güneşin cildinize verdiği zararlı ultraviyole ışınlarının yarattığı stres ve gerilimden korunmak için birçok doğal yöntem var. Bu yöntemlerin neler olduğunu bu makalemizde sizlere teker teker anlatalım. Sevgili okurlar unutmayınız ki doğal ürünler kullanmak daima kimyasal ürünler kullanmaktan daha yararlıdır, makalemizin seyri içerisinde sizlere vereceğimiz bu bitkisel ürünleri kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bu noktada cildinizde ölmüş deri hücrelerinin temizlenmesi konusudur. Cildinizi her şeyden önce temiz tutmalısınız nemlendirilmiş ve beslenmiş bir şekilde cildinizi tuttuktan sonra cilt beyazlatma için gerekli maskeleri geçelim.

Portakal Kabukları Mucizesi

Kurutulmuş portakal kabuklarını ve yoğurdu karıştırarak homojen bir merhem elde edin, bu merhemi Haftada 2 gün, gece yatmadan önce cilde uygulayıp daha sonra 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü tertemiz bir şekilde soğuk suyla durulayın. Sonra da mışıl mışıl bir uykuya dalın.

Papaya ve Bal

Cilt beyazlatma için çok kullanılan maskeler den biri de papaya bitkisi ve bal karışımı ile yapılan maskelerdir. Dilerseniz bu maskeyi kullanabilirsiniz. Daha parlak bir cilde kavuşmak için bir çay kaşığı limon suyu yarım bardak süt ve içine karıştıracağız bir yemek kaşığı bal ile oluşturacağımız homojen karışımı maske olarak yüzünüzde kullanabilirsiniz, bu kürü de bir ay boyunca haftada iki sefer olmak üzere her seansta 20’şer dakika kullanınız

Yoğurt ve Bal

Yoğurt ve bal karışımı da haftada 2 kez uygulandığında son derece yararlı bir maske olabilir. Cildin beyazlaması için sık kullanılan bir kürdür. Yağsız 2 kaşık yoğurt ile bir yemek kaşığı bal iyice karıştırılır, yarım yemek kaşığı zeytinyağı eklenir. Hazırlanan maske yüze uygulanır ve 30 dk bekletilir. Sonra da yüzü iyice durulamak gerekir. İşlem öncesi yüzü iyice kirlerden boya kalıntılarından silmek gerekir. Böylece gözenekler de tam açılacaktır.

Cilt Masajı çok önemli

Cildinizi duruladıktan sonra mutlaka 10 dakika ellerinizle cildinizi ovalayın ve kılcal damarlardan kan akışını hızlandırın. Cilt beyazlatıcı maske hazırlamak için bir başka pratik yol kuruttuğunuz portakal kabuklarını bir kase yoğurdun içine koyarak robotunuz ile iyice karıştırın ve elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. Cildi beyazlatmak için bu yöntem Avrupa’da çok kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal bileşiklerle zenginleştirilmiş pahalı olan ürünler kullanmak yerine, doğal ve organik ürünlere odaklanmak, hem cildinizi korur hem de besler.

Yorum yapın