bipolar bozukluk

Bipolar Bozukluk Nedir? Hangi Yaşlarda Görülür?

Bipolar bozukluğun teşhis ve tedavisinde en önemli faktörlerden biri ruh durumundaki farklılıklrarın aniden olması ve normal ruh durumu değişikliklerine göre çok daha keskin ve net bir yapıda ilerlemesidir. Bipolar bozukluk çoğu zaman erken yetişkinlik döneminde ortaya çıkar ve yaşam boyu devam sürer. Bipolar bozukluk hastalığı yaşayan kişiler hastalığın değişken doğası ve yapısı gereği bir rahatsızlıkları olduğunun farkına varmadan uzun seneler tedaviden uzak kalabilmektedirler.

Bipolar bozukluğu, rahatsızlığını bulunan insanlar için olduğu kadar yakın çevreleri ve aileleri için de son derece yıkıcı ve üzücü durumlara neden olabilmekte. Henüz bipolar bozukluğu tamamen ortadan kaldırmak ve iyileştirmek mümkün olmasa da uygun yapılan tedavi yöntemleriyle kontrol altına alınabilen ve kişilerin normal bir hayat sürmelerine olanak sağlayabilen bir hastalık türüdür.

Bipolar Bozukluklar Kaç Yaşında Başlayabilir?

Bipolar bozukluklar genellikle 15-24 yaş aralığında ortaya çıkabilir ve yaşam boyu sürer. Mani teşhisinin henüz yeni olması çocuklarda ve 65 yaş üzeri bireylerde az rastlanan bir haldir.

bipolar bozukluğu nedir

Hakkında BebekVeKadinca

BebekVeKadinca
BebekVeKadinca.Com Sitesinin Yöneticisi, Türkiye'de Marka Olmak Amacıyla Yola Çıktık, Hadi Hayırlısı Diyelim. :) Okuduğunuz Yazılara Lütfen Yorum Bırakın, Gelişmemiz'de Katkınız Olsun.

İlginizi Çekebilir.

En Etkili Basen Eritme Hareketleri

En Etkili Basen Eritme Hareketleri

Basen eritme hareketleri, bayanların fiziksel görünümlerinde sorun olarak değerlendirdikleri bölgelerden biri basen bölgesinde oluşan yağlanmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir