2021 Yılının Yeni Saç Modeli: Beach Waves Nedir? Beach Waves Nası Yapılır?

Düz saçlı kızların ortak derdi olan düz saçtan sıkılma durumuna çözüm olarak bu yazın modası olacak olan beach waves saç modeline yönelebilirsiniz. Su dalgası, su dalgası perma ya da iri dalgalı perma olarak da bilinen Beach Waves saçların bioform isimli kimyasal bir maddeyle sarılmasıyla yapılmaktadır. Bigudilere ile sarılan saçlara bioform isimli maddenin saçları dalgalı bırakmasıyla sahil dalgasının uzun süre saçlarınızda kalması sağlanmaktadır. Kuaförünüzün saçınızın şekli ve yapısına göre uygun bulduğu süre zarfında saçlarınızı önce bigudile ile sarılarak bir süre sonra bol su ve şampuanla yıkanarak saç bioform adlı maddeden arındırılmaktadır. Kalıcı su dalgası denilen beach waves modelinde asıl hedef saçların uzun bir süre sahil dalgaları tadında bir dalgalı görüntü oluşturmasını sağlamaktır. 2021 yılının yeni modası olan bu saç modelinin yapımı temel anlamda perma ile benzerlik göstermektedir ancak Beach Waves modelini perma modelinden ayıran fark kullanılan bigudi seçiminden kaynaklanmaktadır. Permada ince teller tercih edilirken su dalgası modelindeyse saçlar kalın tutam haline getirilerek sarılmaktadır. Bu farkla permadaki gibi kıvırcık saç yerine daha hoş dalgalı bir görüntü elde edilmektedir. İşlem görmemiş saçlarda daha hoş bir görüntü yaratan su dalgası modeli boyalı ya da röfleli gibi işlem görmüş saçlara da uygulanabilmektedir.

Beach Waves Nasıl Yapılır?

Yapımı oldukça kolay ve zahmetsiz olan sahil dalgası modelini yapmaya başlamadan önce saçları hacim veren bir şampuan ve saç kremi ile güzelce yıkayıp kurulamak gerekmektedir. Ardından saçlarınızı tarayarak saç diplerine gelmeyecek şekilde deniz tuzu spreyi sıkmalısınız. Daha sonra saçları kalın tutamlar halinde kıvırarak saç mandalı ya da maşa ile tutturmalısınız. Saçların belirli bir süre böyle kalıp kurumasını sağlamanız gerekecektir. Yeteri kadar vakit olmadığı durumlarda bir fön makinesi yardımıyla saçları sertleştirebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı aşarak kıvırcık haldeyken saçlara ısı vererek dalgaların sabitlenmesini sağlamanız gerekecektir. Dalgaları sabitlediğiniz de beach waves modeline kavuşmuş olacaksınız.

Saç Köpüğüyle Beach Waves Yapımı

Birden fazla uygulama yöntemi bulunan Beach Waves saç modelini saç köpüğü yardımıyla da yapabilirsiniz. Saç köpüğüyle bu işlemi uygulayabilmek için öncelikle avuç içiniz kadar hacim veren saç köpüğünü kuru bir havluyla kurulanmış saçınıza bölge bölge olacak şekilde uygulamalısınız. Saç diplerinden uçlarına doğru uygulamanız gereken bu işlemden sonra saçınızı yeniden kurutmanız gerekecektir. Ardından saçın hacimli kalabilmesi için az az olacak şekilde saç spreyini tüm saçınıza uygulamanız gerekmektedir. Daha sonra masaj yardımıyla sahil dalgaları oluşmasını sağlayabilirsiniz. Son olaraksa saçlarınıza ellerinizle şekil verip kurumaya bırakabilir ya da fön makinesi yardımıyla kurutabilirsiniz.

Isı Kullanmadan Beach Wawes Nasıl Yapılır?

Hiç ısı kullanmadan Beach Waves modelini oluşturmak içinse saçlarınızı önce hacim veren bir şampuanla yıkayıp kuruladıktan sonra az miktarda saç kremiyle saçlarınızı beslemeniz gerekmektedir. Saç kreminin fazla kullanımı saçları yumuşak hale getireceğinden saçınızın şekli tutmasına engel olacaktır. Saçlarınızı duruladıktan sonra tamamen kurutmadan saçlarınızın nemini ve ıslaklığını almalısınız. Az miktarda hafif yapılı ve katılaşma sağlamayan köpük kullanarak saçlarınıza masaj yaptıktan sonra saç kalınlığınıza göreyse birkaç tane salaş örgü yapmalısınız. Saçlar tamamen kuruyana kadar örgülerin bozulmaması gerekmektedir. Yaz aylarındaysanız saçlarınız sıcağın etkisiyle hızla kuruyacaktır. Daha sonra örgüleri eliniz ile açarak şekli sabitlemeye çalışmalısınız. Sabitleme işlemi yaparken deniz tuzu spreyi kullanmak size fayda sağlayacaktır. Saç tipinize göre kalıcılığı değişen model sert saçlarda duş alana kadar bozulmamakta ancak yumuşak saçlarda 24 saat süresinde bozulmaktadır.

Yorum yapın