Avokado ve Limonun Mucizesi

Avokado ve limon bir arada kullanıldığında cilt bakımında çok yararlı bir kür olabilir. Cildin beslenmesi ve canlı tutulması için avokado limon karışımı ile hazırlayacağınız kür pek çok kozmetik ürününden çok daha doğal olup cildinizi besler ve alerji ve tahriş edici özelliklerden korur. Avokado ile kendi cilt maskenizi oluşturarak evde basit bir şekilde son derece uygun maliyetle cilt bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Avokado Cilt Maskesi Nasıl Hazırlanır

İlk yapacağınız şey bir avokado meyvesini ortadan ikiye ayırmak ve  içini çıkararak bir kaseye yerleştirmek, daha sonra kremsi hale gelene kadar ezmek sonra yapacağınız şey üzerine biraz limon suyu sıkmak isteğe bağlı olarak 1-2 kaşık zeytinyağı ya da portakal suyu veya çiğ yumurta beyazını ekleyebilirsiniz. Bu karışımı iyice homojen hale getirdikten sonra maskeniz hazır olur.

Avokado Cilt Maskesi Nasıl Kullanılır

Haftada iki kez avokado ve limon ile elde etmiş olduğunuz bu kürü yüz maskesi olarak kullanırsanız en geç bir ay içinde çok faydalarını göreceksiniz. Doğal olan daima daha iyidir. Bu yüzden yan etkileri olabilecek kozmetik ürünleri denemeden önce hem sağlık hem de ekonomi açısından kendinize bir iyilik yapın ve avokado ve limon iksirinin mucizesinden istifade edin. Evde kolayca hazırlayabiliyor olmanız ve tabi kürünü içinden neler olduğunu biliyor olmanız içinizi rahatlatacaktır. Hazırladığınız kürü 15 dakika boyunca yüzünüzden tuttuktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cilt Gözeneklerine Faydası

Cilt gözenekleri çok dar gözeneklerdir ve buradan alınacak bütün yararlı mineraller ve vitaminler cildin beslenmesini sağlar. Kılcal damarlarla beslenen cildimiz dış dünyanın olumsuz etkileri ile çok fazla Sıkı fıkı olduğu için çabuk yıpranır. Bu yüzden özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Uzun yıllardır çeşitli coğrafyalarda binlerce kez denenmiş ve yararı görülmüş olan avokado ve limon kürünü cilt güzelliği konusuna önem veren bütün bayanlara öneriyoruz

Yorum yapın