Astrolojide Neden Gezegenlerin Hareketine Bakılır?

Kadın ve erkek, ister astrolojiyi batıl bir inanç objesi olarak görelim, ister artık üniversitelerde bölümü bile var diyerek bir bilim olarak kabul edelim hepimiz burcumuzu ve onun özelliklerini biliyoruz. Çünkü insanız ve meraklıyız. Geçmişe, geleceğe, kaderimize hükmedebilme yolu açan en küçük bilgiye hevesliyiz. Bu meraklar aklımıza düşen her konuda alt başlıklar açıyor, bir merak diğerini doğuruyor.

İşte bu dürtüyle meseleyi sadece burcunuzu bilmekten çıkararak ay burcu, yükselen burç, doğum haritası, gezegen hareketleri, ayın evreleri dünyasına girmeniz an meselesi. Burcumuzun özelliklerini bir kere öğrendikten sonra sıra değişkenlere ve o değişkenlerin yaratacağı etkilere hazır olmaya geliyor. Burcumuz doğum anımızda sabitlendi ama gezegenler hareket etmeye, enerjilerini bedenimize, zihnimize ulaştırmaya devam ediyorlar.

Burçlar Sahne İse Gezegenler Birer Oyuncu

Astrologlar için burçlar, gezegenlerin özelliklerini gösterebilecekleri evlerdir. Başka bir deyişle burcunuz, gezegenlerin üzerlerine giydikleri rollerdir ve kendi karakterini burcunuzun karakteriyle birleştiren gezegen sahneye size özel bir oyun koyar. Peki, astroloji ve gezegenler hayat dediğimiz bize özgü oyunun izlence değerini nasıl etkiler? Ya biz bu sonsuz olasılıklı oyuna yön verebilecek iyi bir yönetmen olabilecek miyiz?

Gezegeniniz Hangi Evde Ne Oynuyor?

Doğum anımızda gezegenler gündelik hayatlarına devam ederler gibi görünse de aslında o an astrolojide evler olarak geçen her bir alanınıza bir gezegen denk düşüverir. Gezegenlerin rollerini yapacakları bu evler 12 tanedir ve her biri hayatımızı var eden konulara işaret eder. Örneğin iletişim aktörü Merkür İkizler burcunda seyrederken sizin 9. evinize konuk olmuşsa sivri dilli, hazırcevap kişiliğinizi felsefe, edebiyat, basın alanlarında şekillendirmeye hazır olun. Hayatınızın aşk, şans ve çocuklar bölümünün aktörü olan gezegen, bu evin sahibi olan Aslan burcuna iyi bir oyunculuk sergilerse mutlu ve coşkulu bir aile hayatı seyretmeniz çok mümkün.

Bu etkileriyle gezegenler astrologlar için yol göstericiliği yapar, bize bir olasılıklar evreni sunarken meraklı zihinler “neden, ne zaman, nasıl olacak, ne yapmalıyım” sorularına cevap aramaya devam edecek. Örnekler yeryüzünde kaç doğum anı yaşanmışsa ve yaşanacaksa o kadar çeşitlenecek ve bizler kimi zaman Merkür’ ün geri hareketlerine temkinle yaklaşacak kimi zaman da günümüzün en karanlık saatlerinde bir Güneş’in hala parlamasını umacağız.

Yorum yapın