Antik Çağ Tanrıçalarının Bilinmeyen Güzellik Tüyoları

Güzellik anlayışı eski zamanlardan günümüze dek uzanan sınırsız bir yolculuktur. Eski Roma ve Yunan Uygarlıklarında kadınların efsanevi güzelliklerini bilmeyen yoktur. Bu dönemde yaşamış olan tanrıçaların parlak ciltlerinin ve ipek gibi saçlarının sırları her zaman merak edilmiştir. İşte bu sır gibi saklanan güzellik tüyoları nelerdir sizler için araştırdık..

  • Işıltılı Bir Cilt İçin Yulaf

Özellikle son dönemlerde yulafın inanılmaz etkilerini bilmeyen yoktur. Günümüzde olduğu gibi eski çağlarda da kadınlar ciltlerini korumak için yulaftan yararlanırlarmış. Cildimizdeki tüm problemlerden kurtulmak için tek yapmamız gereken şey 1 kaşık yulaf ezmesi ile 1 çay bardağı sütü karıştırıp nazik hareketlerle cilde uygulamaktır.

  • Cilt Kuruluğuna Karşı Gül Suyu

Bilindiği üzere cilt kuruluğu sonbahar ve kış ayı başta olmak üzere sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesidir. Antik dönemlerde kadınlar ciltlerini yumuşatmak için ilk olarak gül suyuna başvururlarmış. Küçük bir parça pamuğun üzerine 1-2 damla gül suyu döküp cildi temizlemek hem cildi yumuşatacak hem de cildi canlı tutacaktır.

  • İpeksi Saçlar İçin Narçiçeği Yağı

Eski dönemlerde saçları canlandırmak için narçiçeği yağı kullanıldığını biliyor muydunuz? İlk duyduğunuzda kulağa biraz farklı gelebilir ancak narçiçeği yağı gerçekten saçlarda mucizevi etki yaratıyor. Saçlarınızın sağlıkla parlaması ve her daim fresh bir görüntüde olması için narçiçeği yağını haftada 2 kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz.10 damla narçiçeği yağını temiz saçınıza kökten uca masaj yaparak sürün.30 dakika bekletip saçınıza uygun bir şampuan ile arındırın. Kısa sürede mucizevi sonuçlar alacaksınız.

  • Kırışıklıktan Kurtulmak İçin Üzüm Çekirdeği Yağı

Ciltte kırışıklığa sebep olan en önemli etkenlerden biri kolajen kaybıdır. Kolajen eksikliği ve yaş alma nedeniyle ciltte kırışıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Yunan ve Roma kadınlarının ilerleyen yaşlarında bile ciltlerinin genç ve diri kalmasının formülü tartışmasız üzüm çekirdeği yağıdır. Ciltteki kırışıkları açmak için parmak uçlarınıza bir miktar üzüm çekirdeği yağı dökün ve kırışık olan bölgelere uygulayın. Düzenli kullanımda cildinizdeki kırışıkların yavaş yavaş açıldığını ve gençleştiğinizi fark edeceksiniz.

Yorum yapın