2021 Çiçekli Gelin Tacı Modelleri

Gelinlik seçiminizi yaptıktan sonra sıra bu özel kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuara gelir. Eğer siz de gelinliğinizi çiçekli gelin tacı modelleri ile tamamlamak isterseniz düğün gününüzden iki hafta öncesine kadar bir model seçebilirsiniz. Karar verirken detaylara özen göstermek gerekir. Çiçekli bir taç kullanmayı seçtiniz ve bu doğru seçim mi diye düşünebilirsiniz. Ne de olsa hayatınızla ilgili önemli bir dönüm noktasında nasıl göründüğünüz birçok detaydan daha önemli. Bu noktada çiçeklerin tarih boyunca evlilik ile özdeşleşmiş olduğunu bilmeniz de yarar var. Yüzyıllar boyunca, özellikle Akdeniz ülkelerinde, özenle yapılmış duvaklara ya da saçlara takılan çiçekler gelinleri daha romantik ve dikkat çekici hale getirmiştir.

Çiçekli Gelin Tacını Seçerken

Günümüzde, gelin tacı için çiçekleri kullanacaksanız öncelikle gerçek çiçek veya yapay çiçek düşünebilirsiniz. Daha sonra hangi renk ve tarzda bir gelin tacı sizi mutlu edecek bulmanız gerekiyor. Son olarak da en sevdiğiniz çiçekler ile süslenmiş duvağınız ya da saçınızla kendinizi hayal edebilirsiniz. Düğünden önce, kuaför provanızda, tacınızı denemeyi unutmayın. Son dakika değişikliği yapmak isterseniz, tereddüt etmeden değişiklikleri yaparak, düğünüzde en ufak ayrıntının bile sizi rahatsız etmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Düğün Konseptine Göre Çiçekli Gelin Tacı Stilleri

Renkleri, kullanılan çiçeklerin yoğunluğunu ve büyüklüğünü değiştirerek farklı stillere ulaşabilirsiniz.

Kumsalda sade bir düğün aklınıza geliyorsa; pastel ve krem tonlarında çiçeklerle hayalini kurduğunuz romantik sahneye ulaşabilirsiniz. Gül veya tropik bir çiçek tercih edebileceğiniz gibi minik krem rengi tomurcuklar şeklinde çiçekler de kumsalın havasına uygun olacaktır.

Havuz başında ve tüm dikkatlerin sizin üzerinizde olacağı bir düğün istiyorsanız; renkler biraz daha koyu tonlara doğru gidebilir. Leylak rengi, mercan kırmızısı gibi dikkat çekici renkleri kullanabilirsiniz.

Kır düğünlerinde sizi süsleyecek çiçekler ayrı bir enerji verecektir. Bu yüzden renkleri kullanmaya korkmanıza gerek yok. Sadece çiçek yoğunluğunu kararında tutmaya çalışın. Fazla çiçek kullanmanız durumunda, son anda, tacınızı gelin odasında bırakma riskiniz ortaya çıkabilir.

Kapalı alandaki düğün hayalinizde; yeşilin tonlarıyla süslenmiş tek bir gül güzelliğinizi ortaya çıkarır.

Yorum yapın